המרכז האקדמי למשפט ועסקים
מסלולי לימוד: תואר ראשון במשפטים, מנהל עסקים חשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע
מיקום בארץ: רמת גן
לימודים לתואר ראשון במשפטים, במנהל עסקים, בחשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע. אל תיתן לעתיד שלך לחכות! המרכז האקדמי למשפט ועסקים מזמין אותך לחוויית לימודים בינלאומית, תחשוב גלובלי ותצליח בכל מקום!
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - ממוקדים בהצלחה שלך 

כללי:
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוקם לפני כ- 20 שנים ברוח של חדשנות מתוך ראייה גלובלית של אתגרי המאה ה-21. מייסדיו גאים להמשיך ולהוביל קדימה את המוסד שהפך מוכר ומוערך הן באקדמיה, הן במגזר הפרטי והציבורי.
 • הסטודנטים של המרכז האקדמי יוכלו ליהנות מהתמהיל המושלם של:
  • רמת לימודים מצוינת
  • שיטת לימוד חדשנית
  • גמישות במערכת השעות
  • יחס אישי.

יתרונות המרכז האקדמי:
 • סגל הוראה מוביל – מרצים מובילים מאוניברסיטאות מובילות בארץ (תל אביב, ירושלים, מהפרקטיקה – מנכלים של חברות מובילות ובנקים ומחו"ל).
 • לימודים ברמה גבוהה - מובילים בשביעות רצון סטודנטים מרמת ההוראה של המרצים שלוש שנים ברציפות, על פי סקר התאחדות הסטודנטים הארצית.
 • סיכויים גבוהים בקבלה לעבודה -מעל 90% השמה במקומות המובילים.
 • גמישות בשעות וימי לימוד המאפשרים התאמה מקסימאלית ללו"ז של התלמידים
 • יחס אישי לתלמידים שעוזר להם להצליח במהלך הלימודים ולאחר מכן
 • שיטות לימוד מתקדמות
 • אופציה לימודי ערב המאפשרים שילוב של לימודים ועבודה
 • שכר בוגרים גבוה ביחס למכללות אחרות ואף לאוניברסיטאות
 

 
 
>> לימודי L.L.B. לתואר ראשון במשפטים

הפקולטה למשפטים מעניקה הכשרה אקדמית ומקצועית מעולה, הניתנת על-ידי סגל אקדמי העוסק לצד ההוראה גם במחקר, ומעודדת את הסטודנטים למחשבה עצמאית וביקורתית. הביקוש הרב הפך את המקצוע לתחרותי מאוד ולכן חשוב להשקיע ולרכוש השכלה במוסד אקדמי בעל קבלות בתחום. הצלחה במקצוע זה דורשת ידע נרחב בדיסציפלינות שונות המשלבות קורסים מתחום מדעי החברה והרוח.
 • לפקולטה מסורת ארוכה של לחימה למען צדק חברתי. כך למשל, מתוך 14 עתירות לפסילת חוקים של הכנסת שפגעו בזכויות אדם שנתקבלו על-ידי בית-המשפט העליון שלוש הוגשו על-ידי סטודנטים בקליניקות הפועלות במסגרת הפקולטה ומאפשרות לסטודנטים לעסוק בפרקטיקה כבר במהלך הלימודים.
 • הפקולטה מציעה לסטודנטים תכנית לימודים עשירה המאפשרת, לאלו החפצים בכך, להתמקצע בתחומי:
  • המשפט המסחרי, לרבות בתחום של דיני היי-טק והון סיכון
  • בתחום המשפט הפלילי
  • בתחום של זכויות אדם
 
משך הלימודים: שלוש וחצי שנים

תנאי קבלה: קבלה אוטומטית: בגרות 85, בגרות מתחת ל 85 -קבלה כחריג

למה אצלנו:
 • מעל 90%  מהסטודנטים משתלבים בהצלחה במשרדי עורכי מובילים בזכות מרכז הקריירה שלנו.
 • מובילים בשביעות רצון סטודנטים מרמת ההוראה של המרצים שלוש שנים ברציפות, על פי סקר התאחדות הסטודנטים הארצית
 • מערכת גמישה, מותאמת לצרכים של סטודנטים המבקשים לשלב בין עבודה ללימודים גם בתואר ראשון
 • הפקולטה למשפטים דורגה בין הפקולטות למשפטים היוקרתיות בישראל על פי סקר פורבס.
 • המוסד הישראלי היחיד בהיסטוריה שזכה בתחרות הגישור הבינלאומית היוקרתית בפריז
 • שיתוף פעולה וחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת הרווארד בארה"ב ומוסדות נוספים
 • מרצים המלמדים במקומות מובילים בעולם
כתב העת הבינלאומי היוקרתי של המרכז האקדמי מדורג בשלישיה המובילה בעולם
>> לימודי B.A. לתואר ראשון במנהל עסקים

תואר ראשון B.A  במנהל עסקים בו ניתן להשתלב במסלול בוקר או ערב עם מערכת שעות מותאמת לאנשים עובדים. לימודי מנהל עסקים מקנים לסטודנטים ידע נרחב אודות תיאוריות, כלי ניתוח ומתודות לקבלת החלטות בתחומים השונים של מנהל עסקים. תכנית הלימודים הייחודית מושתת על קורסים המשלבים בין התאוריה והמחקר לבין הפרקטיקה והניסיון הניהולי בשטח. שיטת הלימוד מבוססת על ניתוח אירועים, דיון בסוגיות אקטואליות ופיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית.

משך התואר: שלוש שנים

תנאי קבלה: קבלה אוטומטית: בגרות מעל 85, בגרות מתחת ל85 יתקבלו כחריגים.

למה אצלנו:
 • סגל מרצים מוביל בארץ ובעולם
 • לימודים בשיטת הcase study- החדשנית הנהוגה בארה"ב
 • סדנאות פרקטיות וסיורים מודרכים בחברות מובילות בתעשייה
 • מלגות מיוחדות לזכאים
 • כיתות קטנות וליווי אישי ממיטב המרצים
 • בתוכנית מצטיינים: לימודי ערב פעמיים בשבוע+ שישי.
 • הכוון תעסוקתי הדואג להשמה לאחר התואר
 • שכר בוגרים גבוה ביחס למוסדות לימוד אחרים
בתואר ראשון במנהל עסקים יש לנו 4 התמחויות:
מימון, יזמות וחדשנות, שיווק וחשבונאות
 
בכל אחת מההתמחויות ניתנים כלים פרקטיים בקורסים וגם בחברות בתעשייה
 
מימון:
תחום המימון עוסק בהקניית כלים הדרושים לניהול הפיננסי של חברות ולניהול השקעות. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים ליסודות תיאורטיים ולקורסים שימושיים בתחומים: קריטריונים לבדיקת כדאיות השקעות, פיזור סיכונים בתיקי השקעות, מדדי ביצועים, הערכת עלות ההון ותקצוב ההון, מבנה ההון האופטימאלי של החברה ונקודת האיזון.המסלול מעניק רקע בתחום המכשירים הפיננסיים, כולל חוזים עתידיים ואופציות. דגש מיוחד מושם על הבהרת ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של שוק ההון, תוך פיתוח כלים להערכת פעילותם של קרנות נאמנות ותעודות סל. ההתמחות במסלול מכשירה את הסטודנטים לתפקידים שונים בשוק ההון, לתפקידי ניהול במוסדות פיננסיים כדוגמת בנקים וחברות ביטוח, וכן לתפקידים במחלקות כספים של פירמות וחברות יעוץ.ההתמחות מזכה ב-24 נ"ז מתוך 122 הנ"ז של התואר הראשון. קורסי ההתמחות מתפרשים על פני שנים ב' ו-ג'. פירוט הקורסים ראו בהמשך. מסיימי ההתמחות יקבלו תעודה מיוחדת, בנוסף לתעודת ה-B.A.
ישנה אופציה להשתלב באחת מחברות ההשקעות מהגדולות ביותר בתחום ( פסגות, מיטב דש, הראל ועוד )
 
יזמות וחדשנות:
 
במסגרת ההתמחות הסטודנטים ירכשו כלים פרקטיים לפיתוח חברת סטארט אפ החל בפיתוח מוצרים ושירותים , בניית תכניות עסקיות וגיוס משקיעים וחקר שווקים ושיתופי פעולה
פרויקט  החממה של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הינו פרויקט לליווי עסקי ליזמים וסטארטאפיסטים.  חממת היזמות מכשירה ומלווה סטודנטים וחברות סטארט-אפ צעירות מהליך הרעיון ועד לפיתוח המוצר הסופי, על-ידי מתן כלים מקצועיים וכלכליים. בזכות שיתוף הפעולה עם עיריית רמת-גן, החממה מתקיימת בתוך וכחלק ממרכז היזמות של העירייה תוך הפרייה הדדית.במסגרת התוכנית קיים מסלול המיועד לסטודנטים במגמת יזמות וחדשנות בפקולטה למנהל עסקים, אשר נמצאים בשנה השלישית והאחרונה לתואר.

 
שיווק:
שיווק מהווה אחת מהפונקציות החשובות בהעצמת כושר השרידות של העסק, בגיבוש המדיניות האסטרטגית שלו, וביישומה המוצלח. סביבת העסקים הדינאמית והמשתנה מחייבת עיצוב ויישום של מדיניות שיווקית ארוכת טווח, תוך הבנת צורכי הלקוח, הכרת המתחרים, קביעת יעדים ועידוד הארגון לחדשנות מתמדת בפיתוח מוצריו ושירותיו.נושאי הלימוד בחטיבת ההתמחות מעניקים לסטודנטים כלים לניתוח הסביבה העסקית של המתחרים והצרכנים ומלמדים כיצד למקסם את הפוטנציאל השיווקי תוך שימוש בערוצי הפצה יעילים, תמחור נכון ותכנון תמהיל השיווק באופן מיטבי. ההתמחות מכשירה את הלומדים לתפקידים בתחום השיווק, כדוגמת מנהלי שיווק, מנהלי תקשורת שיווקית, מנהלי מוצרים ומנהלי מותגים בחברות ובארגונים.המסלול אף מכשיר לתפקידים מגוונים במשרדי פרסום ויחסי ציבור, בחברות ייעוץ ובמכוני מחקר.במסגרת ההתמחות ניתנת האפשרות לבחור קורסי בחירה שיועברו על ידי מכללת ניו מדיה ולמסיימים תינתן תעודה תעודת הסמכה אשר תאפשר להם לעסוק בתחום במסגרת לימודי קידום ופרסום ממומן (קורס PPC) של המכללה לניו מדיה, הסטודנטים ירכשו מיומנות מקצועית להקמה וניהול מסעות פרסום מבוססי תוצאות בזירות הדיגיטליות המרכזיות כיום: גוגל אדוורדס, רשת הפרסום של פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, אאוטבריין וטאבולה, תהיה להם היכולת לבצע ניתוח ומדידה של מסעות הפרסום (קמפיינים) באמצעות כלי מדידה מתקדמים בראשם- גוגל אנליטיקס וביצוע אופטימיזציות מתקדמות לשיפור הפעילות השיווקית והתוצאות העסקיות. במסגרת הלימודים יגשו הסטודנטים למבחני הסמכה של גוגל אדוורדס (Google AdWords).
בנוסף למצטייני ההתמחות תינתן אפשרות להשתלב באחד ממשרדי הפרסום המובילים בארץ – מקאן
 
חשבונאות :
התמחות בחשבונאות מנהל עסקים
מטרתה המרכזית של תכנית הלימודים לתואר BA משולב בחשבונאות ומנהל עסקים היא להכין את הסטודנטים לקראת תפקידם כרואי חשבון ומנהלים על ידי מתן כלים פרקטיים והקניית ידע רב-תחומי בתחומי החשבונאות, מנהל עסקים, הביקורת, המיסוי, המשפט והכלכלה.
כיום מרבית בעלי תעודת רואה החשבון אינם עוסקים בתפקיד המסורתי של ביקורת אלא מאיישים תפקידי ניהול שונים בעסקים. כדי שיוכלו למלא את תפקידם בצורה הטובה ביותר ולאייש תפקידי מפתח בארגון עליהם לגלות ידע והבנה בתחומי הניהול השונים.
במסגרת תואר זה הסטודנטים יקבלו את ההכשרה הנדרשת לתפקיד רואה החשבון אך גם כלים נרחבים לתפקידי ניהול שונים בארגון. ההתמחות בחשבונאות, מציעה תכנית שמצד אחד מכשירה את הסטודנטים לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון ומצד שני מעניקה להם כלים להצלחה בעולם הפיננסי הגלובלי. חלק מרואי החשבון פונה במהלך הקריירה לתפקידים כגון: חשבים, גזברים ומנהלי כספים וחלק פונה לשוק הפיננסי-בנקאי ולתפקידים ניהוליים.
תחום החשבונאות מספק מידע כמותי, פיננסי בעיקרו, על יחידות כלכליות כדי לסייע בקבלת החלטות פיננסיות. רואה החשבון המבקר מחווה את דעתו על הדוחות הכספיים של אותן יחידות כלכליות.
ניתנת האפשרות להשתלב במשרדי רואי החשבון מהמובילים בארץ


תעודות במרכז האקדמי למשפט ועסקים


תעודה+ קורס יזמות בנדל"ן -בשיתוף עם חברת אזורים 
הקורס מאפשר למידה יוצאת דופן על ענף הנדל"ן וסביבותיו , באמצעות שיתוף בידע של מומחים מתחום היזמות העסקית , ופיתוח הנדל"ן . נושאי ההרצאות יכסו מגוון רחב מתחומי הניהול , היזמות, הפיתוח העסקי, השיווק, המכירות, הקיימות, צרכי המגזרים , התכנון והסוגיות המשפטיות. כל זאת תוך בחינה ברמת המאקרו והמיקרו על המגמות והצרכים המשתנים של השוק הישראלי
הקורס מנגיש לסטודנטים את האפשרות ללמוד ממומחים , להסתמך על ניסיונם, לשתפם בפרוייקטי ותהליכי ענק במשק הישראלי, ולקבל השראה לפעילות עתידית שלהם בתחום. המרכז האקדמי למשפט ועסקים משתף פעולה עם חברה מובילה בתחומה- חברת אזורים בתכני הקורס, וכל זאת לצורך הנגשת ידע מקצועי נרחב שרק מעטים נחשפים אליו במלואו

תעודה +קורס ניהול יזמות בענף הקימעונאות בשיתוף עם רמי לוי שיווק השיקמה 
הקורונה גרמה לשינויים קיצוניים שיחוללו מהפכה בקמעונאות בכל דרך. הציפיות של הקונים מוגברות, מה שהופך את הניצחון (והשמירה) של אותם צרכנים למאתגרים יותר . קורס זה נועד להציג את האתגרים וההזדמנויות בזיהוי הזדמנויות קמעונאיות פוטנציאליות, והסיכונים והאתגרים של פתיחת מיזם קמעונאי. הקורס מנגיש לסטודנטים את האפשרות ללמוד ממומחים בתחום.
המרכז האקדמי למשפט ועסקים משתף פעולה עם חברה מובילה בתחומה- רמי לוי שיווק השיקמה בתכני הקורס, וכל זאת לצורך הנגשת ידע מקצועי נרחב בתחום היזמות בקימעונאות.

תעודה +קורס בשיתוף עם המיכללה לניו מדיה
בעשור האחרון פייסבוק ואינסטגרם הוכיחו עצמם כי מלבד היותן רשתות חברתיות פופולריות, הן גם משמשות כפלטפורמות מובילות לפרסום עסקים בכל העולם. משזיהו את פוטנציאל השיווק דרכן, בעלי עסקים מכל הסוגים – החל מבתי קפה שכונתיים ועד לתאגידי ענק, החלו מחזרים אחר מנהלי קמפיינים המכירים את המערכות על בוריהן.
המרכז האקדמי למשפט ועסקים משתף פעולה עם חברה מובילה בתחומה- אשר מכישרה את הסטודנטים לנהל קמפיינים ממומנים בפייסבוק ואינסטגרם תוך יישום אסטרטגיית שיווק, פילוח קהלי יעד ייחודיים ולהבין כיצד לפעול כדי להגשים את המטרות העסקיות של הלקוח.

תעודה +קורס בשיתוף עם איזמרגד תובנות שיווקיות 
המשימה השיווקית החשובה ביותר היא יצירת יתרון תחרותי, שפירושו: הסיבה מדוע הלקוחות יעדיפו את המוצר או השירות של הארגון על פני מוצרים מתחרים או תחליפיים. מכאן נובע גם שתפקיד הפונקציה השיווקית הוא לזהות הזדמנויות ואיומים בשוק הרלוונטי, ולעקוב אחרי המתחרים ולנסות להקדים אותם בחידושים ובשיפור התועלות ללקוח. 
הקורס המעשי של המרכז האקדמי למישפט ועסקים בשיתוף עם חברת איזמרגד עוסק בגיבוש האסטרטגיה השיווקית על בסיס סוגי מידע שונים כמו סקרי צרכנים כמותניים ואיכותניים, קבוצות מיקוד, תצפיות על התנהגות צרכנים, ניתוח מגמות חברתיות וכלכליות בשוק, דוחות פיננסיים של חברות ציבוריות, הצהרות של מנהלים ודירקטורים של חברות רלוונטיות..

תעודה +קורס ניהול יזמות בשיתוף עם  MAX כרטיסי אשראי
חברות פינטק הן חברות המפתחות טכנולוגיות חדשניות (אלגוריתמים, אפליקציות ופיתוחים מתקדמים נוספים) שמטרתן לספק פתרונות פיננסיים - הן למתן ושיפור של שירותים פיננסיים (כמו רכישת ביטוח או קבלת הלוואה), והן עבור תפקודים שונים של המערכות הפיננסיות (כמו ניתוח נתונים בהיקפים גדולים או מניעת תרמיות והונאות).
הסטודנטים ירכשו כלים ליצירה, ניהול והערכת חברות סטארט-אפ במגזר הפינטק. הקורס מועבר על ידי שילוב של חברי סגל במרכז האקדמי למישפט ועסקים , יזמי פינטק, מנהלי תאגידים, אנשי הון סיכון ויועצי פינטק. ככזה, הוא מספק הזדמנות ייחודית לצבור ניסיון בעולם האמיתי בעודו בסביבה אקדמית. 

 
>> לימודי B.A. לתואר בחשבונאות

מטרתה המרכזית של תכנית הלימודים לתואר .B.A בחשבונאות היא להכין את הסטודנטים לקראת תפקידם כרואי חשבון על ידי מתן כלים פרקטיים והקניית ידע רב-תחומי בתחומי החשבונאות, הביקורת, המיסוי, המשפט והכלכלה.

תכנית לימודי החשבונאות של המרכז האקדמי מתמקדת בנוסף לידע התיאורטי הנדרש מרואי חשבון, גם בפרקטיקה. הלימוד נעשה תוך הקניית כלים יישומיים של כאן ועכשיו. החיבור המובהק לפרקטיקה מתגלם גם במרצים מעולים, בוגרי הרשות לניירות ערך, ורואי חשבון מהגופים המובילים בתחום  Deloitte, Ernest& Young , גיזה ועוד.
תחומי תעסוקה נוספים שאפשר לעבוד בהם כבוגרי התואר בחשבונאות: אנליסט, מנהלי בנקים , סמנכל כספים , יועצים כספיים ,מנהלי ביקורת מערכות מידע ועוד 

קורס מערכות מידע – ייחודי למרכז, הכי "חם" בתחום
ערך מוסף המאפיין את התוכנית הוא שיתוף הפעולה עם אחד ממשרדי ה- 4 BIG (הכינוי הרווח ל-4 התאגידים הגדולים בעולם לראיית חשבון), בלימודי החשבונאות של המרכז האקדמי נכלל קורס במערכות מידע, הייחודי רק לתוכנית זו ונלמד רק בה, הקורס מועבר ע"י בכירים בפרקטיקה בתחום ממשרדי ה-BIG 4 ומקנה לסטודנטים ידע עדכני ושימושי מהפרקטיקה בתחום, קורס זה מספק את הדוגמה המיטבית לכך שמדובר בתוכנית המותאמת למציאות הנוכחית. תחום מערכות המידע הוא חלק בלתי נפרד מהמרחב העסקי של ההווה והעתיד. רואי חשבון נדרשים כיום לפעול בסביבה טכנולוגית מתקדמת. במקביל, למצטיינים והמתאימים ביותר שבהם ניתנת האפשרות להשתלב כמתמחים במחלקת מערכות המידע של אחת מהפירמות המובילות בתחום

משך הלימודים: 3 וחצי שנים

תנאי קבלה:   בגרות מלאה בממוצע 70 ומעלה

למה אצלנו:
 • מובילים בשביעות רצון סטודנטים מרמת ההוראה של המרצים שלוש שנים ברציפות, על פי סקר התאחדות הסטודנטים הארצית.
 • 100% מעבר בבחינות הסמכה רו"ח
 • מרצים המלמדים במקומות מובילים בעולם.
>> תואר כפול משפטים ומנהל עסקים

תכנית המעניקה שני תארים נחשקים- במשפטים ובמנהל עסקים.
בעידן של בינתחומיות, תואר משולב הוא כלי רב עוצמה ההופך את הבוגרים לאטרקטיביים עבור שוק עורכי הדין ושוק העסקים בישראל. התלמידים לומדים תכנית מקוצרת במשפטים עם התמקדות במשפט מסחרי, ובמנהל עסקים. היקף הלימודים הוא 75% מכלל הלימודים לתואר בכל אחד מהחוגים. ניתן לסיים את כל החובות ב-4 שנות לימוד.
>> תואר ראשון B.SC במערכות מידע

תואר ראשון בלימודי מערכות מידע (Bs.c)- אתגרי המאה ה21 מביאים עימם דרישה למומחים המסוגלים לנתחBig Data  בעזרת שילוב שיטות חישוביות וסטטיסטיות בכל היבטי החיים החל ממסחר אלקטרוני ורשתות חברתיות, וכלה במחקר מדעי וכלכלי. סטודנטים שיבחרו ללמוד בתכנית הייחודית ללימודי מערכות מידע ירכשו ידע בתחומים רבים של יזמות עסקית, דיני היי-טק ולצד קורסים שימושיים במערכות מידע ומדעי המחשב. תואר בלימודי מערכות מידע במרכז האקדמי למשפט ולעסקים יעניק לכם יתרון משמעתי להשתלבות בעמדות מפתח בתעשיית העסקים וההיי-טק, ואופציה להיות מתכנתים ומנהלים כאחד.

מסלולים:
בוקר –ראשון 9:00-16:30 חמישי 9:00-16:30.
ערב- שלישי  16:00-22:00 חמישי 16:00-22:00  שישי 8:00-13:00

משך התואר: שלוש שנים

תנאי קבלה:
קבלה אוטומטית: בגרות של 85 ומעלה. ציון 75 במתמטיקה חמש יחידות לימוד. או ארבע יחידות עם 85 במתמטיקה. כל מועמד שלא עומד בתנאי הקבלה מחויב למכינה במתמטיקה.

למה אצלנו:
 • תואר BSc המאפשר לך את האופציה גם להיות מתכנת וגם להיות מנהל מערכות מידע.
 • השתלבות בתעשייה כבר בזמן הלימודים - התמחות מעשית בחברות היטק ותוכנה מובילות כבר מהשנה השנייה ללימודים עם אפשרות להעסקה עתידית.
 • סגל הוראה מוביל  מהאקדמיה (אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן) וכן מהפרקטיקה (בנק מזרחי, אינטל).
 • תוכנית לימודים חדשנית (big data ושפת פייטון)
 • מערכת שעות מותאמת גם לאנשים עובדים - מסלול בוקר וערב.
 • מלגות לחיילים בשירות קבע/סדיר ובוגרי 8200.
מלגות למצטיינים.

>> BA תואר ראשון בפסיכולוגיה וMA בניהול
 

תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חד חוגי מאפשר היכרות מעמיקה עם כלל התיאוריות, המושגים והתפיסות בתחום המרתק הזה, ובנוסף יילמדו שיטות מחקר ומושגי יסוד בסטטיסטיקה, הנדרשים לצרכי מחקר בפסיכולוגיה. במסלול החד-חוגי ישנן 2 התמקדויות מרתקות אותן אנו מציעים לסטודנטים בפקולטה, בשנה השלישית ללימודי התואר הראשון: התמקדות קלינית-קהילתית, והתמקדות בייעוץ ארגוני. התמקדות קלינית-קהילתית שמה דגש על ההיבטים הפסיכולוגיים הקליניים בתא המשפחתי והקהילתי, וההתמקדות בייעוץ ארגוני שמה דגש על היבטים אלו בהתנהלות הארגון, המבנה הארגוני ועוד.

המטרה המרכזית של תוכנית לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון היא לפתח תשתית ידע המקיפה את ענפיה השונים של הפסיכולוגיה, זאת בעיקר על מנת להכין את בוגרי התוכנית המעוניינים בכך להמשיך לימודיהם לתואר שני באחד מתחומי הפסיכולוגיה.

מטרה נוספת שהיוותה בסיס לבניית התוכנית ללימודי פסיכולוגיה היא תפישת התואר הראשון בפסיכולוגיה כהשכלת יסוד נחוצה להעצמת כישורים לבעלי מקצוע בתחומים הקשורים להבנת ההתנהגות האנושית כגון משאבי אנוש, שיווק או כלכלה ולאו דווקא עבור סטודנט המעוניין לפתח קריירה מקצועית הספציפית לתחום.

 

לבוגרי המסלול אפשרויות קריירה מגוונות:

בפני בוגרי התוכנית עומדות אפשרויות קריירה רבות כגון: משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני, פסיכולוגים (לאחר לימודי תואר שני),  שיווק ומכירות, ניהול, חינוך ועוד. בנוסף, בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים לתואר שני בפסיכולוגיה על ענפיה השונים , ולתארים שניים ב:  לימודי משפחה, ייעוץ ארגוני , לימודי עבודה, משאבי אנוש,  שיווק, ניהול, חינוך ועוד

תנאי קבלה:
ציון התאמה של 481  (ציון התאמה הינו שיקלול ציון הפסיכומטרי וממוצע משוקלל של בחינת הבגרות).
בעלי תעודות בגרות שוות ערך מחו"ל.
נרשם מעל גיל 30 אשר אינו זכאי לבגרות או אינו עומד בממוצע הנדרש, חייב במכינה קדם אקדמית

>>תואר ראשון במנהל מערכות הבריאות
 
רקע כללי
החוג לניהול  מערכות בריאות במרכז האקדמי שם לו למטרה להכשיר סטודנטים לתפקידים ניהוליים וארגוניים מובילים בכל רבדיה של מערכת הבריאות, הכוללים בין היתר: ניהול טכנולוגיות רפואיות מתקדמות, ניהול בתעשייה, ניהול בסיעוד, מזכירות רפואית, ניהול וארגון שירותי בריאות במגזר הציבורי והפרטי ותכנון, ניהול וקביעת מדיניות בריאות.

התמחויות במסלול ניהול מערכות בריאות

תוכנית לימודי ניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי הינה היחידה המציעה שתי התמחויות מקצועיות לבחירת הסטודנטים: התמחות בניהול במחקר קליני (במסגרת ההתמחות ייהנו הבוגרים גם משתי תעודות מקצועיות מבוקשות) והתמחות בניהול תחום גרונטולוגיה יישומית וזאת במטרה להקנות ללומדים יתרון תחרותי בשוק העבודה  והקידום המקצועי:
יישומית וזאת במטרה להקנות ללומדים יתרון תחרותי בשוק העבודה  והקידום המקצועי:
•התמחות מינהל מחקר קליני–  ניסוי קליני מוגדר כניסוי רפואי בבני אדם. זהו השלב האחרון, המסכם והקובע את גורלם של תרופה, מוצר ביולוגי, מכשיר או טכנולוגיה רפואית חדשה, הוא נערך בתום כל הבדיקות והבחינות האחרות שבהם עמד המוצר. תחום זה הינו אחד המבוקשים ביותר במערכת הבריאות ונהנה מהקצאת משאבים אדירה. בוגרי ההתמחות יוכלו להשתלב כמנהלי מחקר קליני וכיועצים למחקרים קליניים  בבתי החולים, חברות התרופות כדוגמת טבע , בחברות הביומד והמכשור הטכנולוגי. בוגרי התואר הראשון BA במנהל מערכות בריאות בהתמחות מינהל מחקר קליני ייהנו גם משתי תעודות מקצועיות מבוקשות:
•CRA– ניטור ניסויים קליניים
מנטר ניסויים קליניים הוא הגורם האחראי על שמירת זכויות חולים המשתתפים בניסוי. על המנטר לוודא שהמחקר מתבצע על פי הפרוטוקול ושאין חריגות מתקנות FDA. הקמת חברות הזנק (סטארט-אפ) שעוסקות בביוטכנולוגיה חדשות לבקרים העלתה את הדרישה למקצוע בשל הניסויים הרבים שנערכים בחברות אלה. הקורס מיועד בדרך כלל  לבעלי תואר ראשון בתחום מדעי החיים, רוקחות, כימיה וכדומה, וכעת גם לבוגרי התוכנית אצלנו.
GCP- Good Clinical Practices
GCP הוא סטנדרט בינלאומי מחייב, אתי ומדעי,  אשר ניסויים קליניים  מתוכננים מבוצעים ומדווחים על פיו. כללי ה-GCP נועדו להגן על זכויות החולים, ביטחונם ורווחתם ולהבטיח איסוף נתונים מדויק, אמין וקביל. תעשיית התרופות נמצאת תחת בקרה קפדנית ביותר ומתנהלת בהתאם לשורה של חוקים מקומיים וגלובליים.
תעודות אלו יאפשרו לבוגר התוכנית להשתלב בניסויים קליניים במערכת הבריאות בארץ, חברות תרופות  וחברות ביוטכנולוגיה.
•התמחות בניהול תחום גרונטולוגיה יישומית- גרונטולוגיה היא מדע, יחסית צעיר, העוסק בחקר ההזדקנות בהקשרים סוציולוגיים, כלכליים ותרבותיים (בשונה מגריאטריה העוסקת בחקר מחלות הזיקנה). תפקידיו של בוגר התוכנית המוצעת יכולים לבוא לידי ביטוי במספר עולמות תוכן, שלהם נזקק האדם המבוגר: ספק שרותים יומיומיים וצרכי זיקנה שונים; מאמן או חונך לאדם המבוגר; מעריך, מתכנן ומבקר תוכניות טיפול סיעודיות, שיקומיות, תרבותיות וחברתיות למבוגר; חוקר בנושאי ההתבגרות והזיקנה והסובב אותם; מנהל מוסדות מתאימים למבוגרים כמועדונים או בתי אבות לסוגיהם; ומייצג  משפטי המסייע למבוגר למילוי מסמכים שונים או להגשת בקשות לגופים כדוגמת ביטוח לאומי.
בוגרי תוכנית לימודי התואר הראשון במנהל מערכות בריאות יוכלו להשתלב במגוון מוסדות הבריאות בארץ ובעולם כמו מרפאות ציבוריות ופרטיות, בתי חולים, מכוני מחקר וחברות ביטוח.

יישומית וזאת במטרה להקנות ללומדים יתרון תחרותי בשוק העבודה  והקידום המקצועי:
התמחות מינהל מחקר קליני–  ניסוי קליני מוגדר כניסוי רפואי בבני אדם. זהו השלב האחרון, המסכם והקובע את גורלם של תרופה, מוצר ביולוגי, מכשיר או טכנולוגיה רפואית חדשה, הוא נערך בתום כל הבדיקות והבחינות האחרות שבהם עמד המוצר. תחום זה הינו אחד המבוקשים ביותר במערכת הבריאות ונהנה מהקצאת משאבים אדירה. בוגרי ההתמחות יוכלו להשתלב כמנהלי מחקר קליני וכיועצים למחקרים קליניים  בבתי החולים, חברות התרופות כדוגמת טבע , בחברות הביומד והמכשור הטכנולוגי. בוגרי התואר הראשון BA במנהל מערכות בריאות בהתמחות מינהל מחקר קליני ייהנו גם משתי תעודות מקצועיות מבוקשות:
•CRA– ניטור ניסויים קליניים
מנטר ניסויים קליניים הוא הגורם האחראי על שמירת זכויות חולים המשתתפים בניסוי. על המנטר לוודא שהמחקר מתבצע על פי הפרוטוקול ושאין חריגות מתקנות FDA. הקמת חברות הזנק (סטארט-אפ) שעוסקות בביוטכנולוגיה חדשות לבקרים העלתה את הדרישה למקצוע בשל הניסויים הרבים שנערכים בחברות אלה. הקורס מיועד בדרך כלל  לבעלי תואר ראשון בתחום מדעי החיים, רוקחות, כימיה וכדומה, וכעת גם לבוגרי התוכנית אצלנו.
GCP- Good Clinical Practices
GCP הוא סטנדרט בינלאומי מחייב, אתי ומדעי,  אשר ניסויים קליניים  מתוכננים מבוצעים ומדווחים על פיו. כללי ה-GCP נועדו להגן על זכויות החולים, ביטחונם ורווחתם ולהבטיח איסוף נתונים מדויק, אמין וקביל. תעשיית התרופות נמצאת תחת בקרה קפדנית ביותר ומתנהלת בהתאם לשורה של חוקים מקומיים וגלובליים.
תעודות אלו יאפשרו לבוגר התוכנית להשתלב בניסויים קליניים במערכת הבריאות בארץ, חברות תרופות  וחברות ביוטכנולוגיה.
התמחות בניהול תחום גרונטולוגיה יישומית- גרונטולוגיה היא מדע, יחסית צעיר, העוסק בחקר ההזדקנות בהקשרים סוציולוגיים, כלכליים ותרבותיים (בשונה מגריאטריה העוסקת בחקר מחלות הזיקנה). תפקידיו של בוגר התוכנית המוצעת יכולים לבוא לידי ביטוי במספר עולמות תוכן, שלהם נזקק האדם המבוגר: ספק שרותים יומיומיים וצרכי זיקנה שונים; מאמן או חונך לאדם המבוגר; מעריך, מתכנן ומבקר תוכניות טיפול סיעודיות, שיקומיות, תרבותיות וחברתיות למבוגר; חוקר בנושאי ההתבגרות והזיקנה והסובב אותם; מנהל מוסדות מתאימים למבוגרים כמועדונים או בתי אבות לסוגיהם; ומייצג  משפטי המסייע למבוגר למילוי מסמכים שונים או להגשת בקשות לגופים כדוגמת ביטוח לאומי.
בוגרי תוכנית לימודי התואר הראשון במנהל מערכות בריאות יוכלו להשתלב במגוון מוסדות הבריאות בארץ ובעולם כמו מרפאות ציבוריות ופרטיות, בתי חולים, מכוני מחקר וחברות ביטוח.

תנאי קבלה:
זכאות לתעודת בגרות מלאה בממוצע משוקלל 75 ומעלה. כל מועמד נדרש למבחן מיון באנגלית.
נרשם מעל גיל 30 אשר אינו זכאי לבגרות או אינו עומד בממוצע הנדרש, חייב במכינה קדם אקדמית


>> תואר שני במשפטים 

תכנית תואר שני במשפטים ייחודית – מוסמך במשפטים (LL.M.) עם התמחות במשפט מסחרי גלובלי.
מדובר בתחום מרתק, המציע לעוסקים בו אתגר אינטלקטואלי לצד מגוון אפשרויות תעסוקה. בעולם שהפך "לכפר גלובלי", עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבינלאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו"ל. 

מטרת התכנית לאפשר לבוגר תואר ראשון במשפטים להעמיק את הידע המקצועי שלו בתחומי המשפט המסחרי, תוך שימת דגש על הקניית המיומנויות הדרושות לליווי משפטי של פעילות עסקית בינלאומית. 
בוגרי תכנית המוסמך יזכו לייעוץ וליווי שוטפים מצוות ההשמה של המרכז האקדמי כדי לסייע להם באיתור הזדמנויות תעסוקתיות מתאימות. לתלמידים מצטיינים שירצו בכך תוצע גם אפשרות של התמחות קצרה בחו"ל.

המפתחות שלך להצלחה
* עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבין לאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו”ל. 
* הכשרה ייחודית מעמיקה בתחומי המשפט המסחרי הבין-לאומי בקורסים המיועדים לתואר שני בלבד.
*סקרי שכר הנערכים מעת לעת מראים באופן שיטתי כי רמות השכר הגבוהות ביותר לעורכי דין הן של אלו העוסקים בתחומי
המשפט המסחרי בכלל והמשפט המסחרי הבין-לאומי בפרט.
* מגוון קורסי בחירה והתמחויות בחו”ל

תואר שני במשפטים עם אופציה לתזה:
מטרת התכנית להכשיר בוגרים בעלי ידע משפטי לאתגרים של המאה העשרים ואחת.
התואר השני במשפטים יעניק לבוגריו את ארגז הכלים ההכרחי לצורך התמודדות עם אתגרי המאה. הוא יאפשר לבעלי תואר ראשון במשפטים, המבקשים להעמיק ידע באשר לאופן שבו המשפט משפיע על חיי הפרט והכלל, להעמיק את ידיעותיהם ואת כישוריהם בתחום.

למה אצלנו (בולטים)
 • שכר לימוד אוניברסיטאי
 • התואר נמשך 15 חודשים בלבד
 • מיקום נוח ונגיש במרכז העסקים של רמת גן
 • סגל אקדמי מובחר
 • מערכת שעות מותאמת לשעות העבודה של עורכי דין- ערב פעם בשבוע+ שישי

תנאי קבלה: בוגרי תואר ראשון בציון 80 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יתקבלו כחריגים.

משך הלימודים: 15 חודשים.
 
 
>> תואר שני  M.A. בניהול 

על התכנית: התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים ובמדעי החברה, במשפטים, בחינוך, עבודה סוציאלית, מדעי הבריאות, אשר עוסקים בניהול או המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם או להכשיר את עצמם לתפקידי ניהול שונים, בין אם בארגוני שירות ובין אם בכיוון של ניהול גלובלי.

מטרת התכנית היא הקניית ראייה ארגונית רחבה והכשרת הבוגרים בקבלת החלטות, הנדרשות ממנהלים הפועלים בסביבה מורכבת ובמציאות דינאמית ומשתנה להבדיל מתכניות MBA אחרות, ששמות דגש על מקצועות כמותיים, או המתייחסות באופן ספורדי לתחום הניהול כקורסים בודדים או כהתמחות (בדרך כלל בהתנהגות ארגונית), התכנית המוצעת היא תכנית בעלת ראייה הוליסטית ומעמיקה בתחום הניהול.

תוכניות לימוד:

ניהול בינלאומי:
 • התכנית בניהול בינלאומי נוגעת מקרוב בזירה הגלובלית החמה ביותר וכוללת שני סיורי למידה בחו"ל, שימשכו 8 ימים כל אחד, בהודו ובסין. במהלכם יבקרו הסטודנטים בחברות מובילות במדינת היעד וילמדו ממרצים מחו"ל, יחד עם סטודנטים מחו"ל.  
 • התכנית תספק כלים לניהול עסקים חוצי גבולות, בדגש ידע אסטרטגי תרבותי ובניית מסוגלות ארגונית רב תרבותית.  התכנית מהווה הזדמנות נדירה לבנית רשת חברתית של מנהלים מחו"ל וליצירת תשתית לשיתופי פעולה עסקיים בעתיד.            
 • הקורסים הנלמדים בהתמחות במהלך סיורי הלמידה בחו"ל הם פרקטיים ומהווים ארגז כלים מפואר וחוויתי לניהול גלובלי. ביניהם: ניהול שיתופי פעולה במרחב הגלובלי, אסטרטגיה שיווקית גלובלית, ניהול במדינות צומחות והון אנושי בכפר הגלובלי.
ניהול ארגוני שירות:
 • התכנית בניהול ארגוני שירות נועדה לספק ארגז עדכני של כלי ניהול, להובלת ארגונים בחברה המערבית הפוסט תעשייתית - חברה תחרותית אשר מתמקדת במתן שירותים, בטכנולוגיה מתקדמת ושינויים תדירים בכל המערך הארגוני.
 • הלימודים יחלו בשבוע לימודים מרוכז, אשר יתקיים לאורך כל השבוע הראשון ולאחר מכן מדי שבוע או שבועיים, בימי חמישי אחר הצהריים ושישי בבוקר.
 • בין הקורסים הנלמדים בהתמחות: שיווק ופיתוח שירותים, ניהול יזמות עסקית בארגוני שירות, ניהול משאבי אנוש בארגוני שירות, מנהיגות ואחריות חברתית בארגוני שירות.

משך התואר:  שנה וחצי

תנאי קבלה: קבלה אוטומטית: בוגרי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יתקבלו כחריגים
>> תואר שני בניהול עם התמחות בניהול מערכות בריאות

עובדי בתי חולים וקופות חולים, אנחנו מזמינים אתכם להתקדם לתואר שני, בואו ללמוד לתואר שני המשלב את כל קורסי הניהול עם התאמה לארגוני שירותי הבריאות,בתכנית ייחודית ועדכנית בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית בישראל.
התואר הינו בשיתוף פעולה בין הר"י למרכז האקדמי בקמפוס נגיש ברמת גן.

תואר המאפשר להתפתח מבחינה ניהולית
מרצים בכירים מהתעשייה – מהארץ ומהעולם
תואר מבוסס על עבודות הנוגעות בצורה ישירה לעבודה שלכם
לימוד בשיטת ה-case studies המקובלת באוניברסיטאות המובילות בארה"ב

תנאי קבלה
תואר ראשון עם ממוצע של 80 ומעלה ( אם מגיעים עם ממוצע של 78-79 עוברים לוועדת קבלה)

>> תואר שני במשפטים ללא משפטנים M.A

מטרת התכנית לאפשר לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה או במדעי הרוח להעמיק את הידע שברשותם באשר לתפקידו של המשפט בחיי החברה והכלכלה - בישראל ובעולם - והשפעתו על תהליכים חברתיים, פוליטיים, ציבוריים, כלכליים ועסקיים.
התכנית מכשירה בוגרי תואר ראשון במדעי החברה או במדעי הרוח למשרות ועיסוקים שאינם משפטיים בהכרח אך יש בהם ממשק עבודה עם עולם המשפט, עורכי דין ומשפטנים.

התמחויות:

 • משפט מסחרי
 • משפט פלילי וקרימינולוגיה (היחידה בסוגה בארץ)
 • משפט וחברה
 
למה אצלנו:
 • נבחרת של טובי המרצים בישראל
 • משך המסלול: 15 חודשים בלבד!
 • המסלול מותאם לאנשים עובדים- ערב פעם בשבוע + שישי
 • מלגות מיוחדות למצטיינים
 • מלגות מיוחדות לעובדי מדינה ורשויות מקומיות
 • התואר מתאים לבעלי תואר ראשון במגוון תחומים

 
תנאי קבלה : ממוצע תואר ראשון של 80 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יתקבלו כחריגים.

משך הלימודים: 15 חודשים.
 

>> תואר שני בשוק הון ובנקאות

תכנית פרקטית וממוקדת לכל בעלי התארים הראשונים שרוצים ללמוד ולהכיר את שווקי ההון המודרניים. מתאים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום, לכל מי שרוצה להשתלב בתפקידי ניהול ודירקטוריונים, ולכל מי שרוצה להבין טוב יותר כיצד נכון וראוי לנהל השקעות במאה ה- 21. בעלי תארים ראשונים מתחומים שאינם כמותיים (כלכלה, מנהל עסקים חשבונאות ובנקאות) יצטרכו להשלים עד 4 קורסי השלמה לפני ובמהלך לימוד התואר. משך הלימוד: שני חצאי ימים בשבוע במשך 15 חודשים בלבד. לבעלי תארים ראשונים כלכליים כמותיים (כלכלה, מנהל עסקים חשבונאות ובנקאות) תינתן האופציה לסיים תוך שנה בלבד.

למה אצלנו (בולטים):
 • מייסד החוג – ד"ר רון מלכא, לשעבר יו"ר דירקטוריון הבורסה
 • טובי המרצים מהבורסה לני"ע, מהבנקים ומבתי השקעות מובילים
 • תכנית לימודים מותאמת ומעודכנת לאתגרי המאה ה-21
 • משך התכנית – 15 חודשים בלבד, ערב אחד בשבוע + שישי
 • מלגות והנחות נוספות לזכאים
 
משך התואר שנה וחצי

תנאי קבלה- תואר ראשון בציון 80
 

>> MA תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית


תוכנית הלימודים לתואר שני בפסיכלוגיה התפתחותית נועדה להכשיר  פסיכולוגים התפתחותיים ולתת בידם כלים עדכניים לאבחון וטיפול בתחום הפסיכולוגי התפתחותי בגיל הרך. המגמה מכשירה אנשים בעלי ידע רחב באבחון התפתחותי, הבנה של התפתחות נורמטיבית ופאתולוגית בגיל הרך בתחומי הקוגניציה וההתפתחות החברתית והרגשית.  התכנית שמה דגש על התערבויות חדשניות, עבודה עם הורים וצוותים חינוכיים כשותפים בגידולו של הילד. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לידע עדכני באבחון וטיפול בילדים על הקשת האוטיסטית. שעורים יחודיים בנושא האוטיזם ניתנים במהלך הלימודים.  המגמה ההתפתחותית חרטה על דגלה גישה רב תרבותית, קהילתית- אקולוגית. כל זאת, על בסיס המחקר והידע העדכניים ביותר בתחום, ובכלל זה ידע נוירופסיכולוגי-התפתחותי. 

לתכנית צוות מורים מעולה ומיומן. תכנית הלמודים מקיפה ועדכנית ועונה לדרישות החטיבה ההתפתחותית בהסתדרות הפסיכולוגים ומשרד הבריאות. המרכז ללמודים אקדמיים  נמצא בקשר עם בתי חולים וקופות החולים השונות לשיבוץ התלמידים לפרקטיקום מותאם במכונים להתפתחות הילד ובתחנות חינוכיות-התפתחותיות, כל זאת על מנת להכשיר דור המשך מעולה של פסיכולוגים התפתחותיים שידעו לתת מענה גם לצרכים הגדלים של הנמצאים על הקשת האוטיסטית.

תנאי קבלה
רשאים להגיש מועמדות לתוכניות ה-MA בפסיכולוגיה מועמדים העומדים בתנאי קבלה הבאים:
* תואר אקדמי ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות בלבד.
o     ממוצע של 89 ( 88.5 ) לפחות בכל קורסי הפסיכולוגיה והמתודולוגיה וגם ציון של לפחות 90 במבחן המתא"ם או
o     ציון של 110 במבחן המתא"ם – למועמדים שהממוצע בקורסי הפסיכולוגיה והמתודלוגיה  נמוך מ- 88.5 ולא נמוך מ- 85 או
o     ממוצע של 94 בכל קורסי הפסיכולוגיה והמתודולוגיה וגם ציון של 87 לפחות במבחן המתא"ם.
* מועמדים בעלי דוקטורט שהינם בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה לא נדרשים בבחינת המתא"ם.
* התחשבות בתוצאות מבחן GRE, Subject Test Psychology כתחליף לבחינת המתא"ם – ממוצע של 70% בשלושת החלקים.
* מועמדים בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה מח"ול, השקול לתואר ישראלי, יידרשו להציד ציון של 110 לפחות בבחינת המתא"ם/GRE כפי שמפורט דלעיל.
 

>> MA תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית
 

תוכנית הלימודים לתואר השני בפסיכולוגיה חינוכית נבנתה במטרה להכשיר את הסטודנטים לעבודה כפסיכולוגים חינוכיים במסגרות חינוכיות ופרטניות באוכלוסיות בטווח גילאים רחב : ילדים בגיל הגן, ילדי ביה"ס ומתבגרים.

מטרת התכנית הינה להכשיר אנשי מקצוע להתערבות רב מערכתית בראיה אינטגרטיבית הכוללת עבודה עם ילדים, הורים ומשפחות, אנשי צוות של המערכת החינוך וצוותים רפואיים ופרה-רפואיים.  הסטודנטים יוכשרו להיות מאבחנים ומטפלים בעלי יכולת להפעיל מגוון גישות טיפוליות ומניעתיות וכן התערבות במצבי משבר.

הכשרת הפסיכולוג החינוכי מרתקת  וכוללת התמחות באיבחון, התערבות טיפולית ומניעתית, יעוץ והדרכה בנושאים ייחודיים לפסיכולוגיה החינוכית וגם בנושאים המשיקים לתחומים נוספים. במהלך הלימודים מעמיקים הסטודנטים  ולומדים גם תהליכים התפתחותיים תקינים ופתולוגים, רגשיים, קוגניטיביים, חברתיים, ולימודיים.

בפני בוגרי התוכנית עומדות אפשרויות תעסוקה רבות הן במגזר הציבורי ובמערכות החינוך בשפ"חים ( שירות פסיכולוגי ייעוצי ) , גני ילדים ואוניברסיטאות והן באופן פרטי בקליניקה עצמאית באבחון, יעוץ וטיפול בילדים ומתבגרים המתקשים בלימודים ו/או סובלים מקשיים רגשיים וחברתיים.  בנוסף, לפסיכולוג החינוכי תחומי עיסוק ייחודיים ובלעדיים כדוגמת מתן  אבחונים פסיכודידקטיים.

תנאי קבלה
רשאים להגיש מועמדות לתוכניות ה-MA בפסיכולוגיה מועמדים העומדים בתנאי קבלה הבאים:
* תואר אקדמי ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות בלבד.
o     ממוצע של 89 ( 88.5 ) לפחות בכל קורסי הפסיכולוגיה והמתודולוגיה וגם ציון של לפחות 90 במבחן המתא"ם או
o     ציון של 110 במבחן המתא"ם – למועמדים שהממוצע בקורסי הפסיכולוגיה והמתודלוגיה  נמוך מ- 88.5 ולא נמוך מ- 85 או
o     ממוצע של 94 בכל קורסי הפסיכולוגיה והמתודולוגיה וגם ציון של 87 לפחות במבחן המתא"ם.
* מועמדים בעלי דוקטורט שהינם בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה לא נדרשים בבחינת המתא"ם.
* התחשבות בתוצאות מבחן GRE, Subject Test Psychology כתחליף לבחינת המתא"ם – ממוצע של 70% בשלושת החלקים.
* מועמדים בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה מח"ול, השקול לתואר ישראלי, יידרשו להציד ציון של 110 לפחות בבחינת המתא"ם/GRE כפי שמפורט דלעיל.
 
>> תואר שני בניהול מערכות בריאות (M.H.A) 

התואר השני בניהול מערכות בריאות, במרכז האקדמי למשפט ועסקים, הוקם במטרה להכשיר מנהלים ומנהלות במערכת הבריאות, ולחזק את השדרה הניהולית בכל הרמות ובמגוון התחומים במערכת הבריאות (רפואה, סיעוד, מינהל ומקצועות בריאות נוספים).

מערכת הבריאות בישראל נחשבת לאחת המובילות בעולם וזאת בזכות מספר גורמים, אשר המרכזיים שבהם הם מגוון וחדשנות הטכנולוגיות הרפואיות וכן ההון האנושי. בשנים האחרונות חלה התפתחות טכנולוגית וארגונית מואצת בכל שירותי הרפואה והבריאות בישראל. התפתחויות אלה והתפתחויות נוספות שחלו בעולם הבריאות מצריכים מנהלים ברמות הגבוהות ביותר על פני כל המערכת בכל רבדיה.

מטרת התואר השני בניהול מערכות בריאות היא להעמיק את ההבנה והידע במערכות הבריאות בעולם ובישראל, לפתח כישורים ומיומנויות מתקדמות ולהרחיב את ההיכרות עם כלים חדשים החיוניים למנהל בעידן הנוכחי. תכנית הלימודים עוסקת בניהול במובן הרחב לצד התמקצעות בעולמות תוכן והיבטים הרלוונטיים לבריאות ולמערכות נושקות לה. 

קהל היעד שלנו הוא כל עובדי מערכת הבריאות אשר רוצים להצטרף לצוות הניהול הבכיר במערכת הבריאות או שנמצאים בעמדות ניהול ורוצים לקבל מידע נרחב בהיבטים האקדמיים של ניהול. התכנית מיועדת לרופאים ורופאי שיניים ולבוגרי תואר ראשון בתחומים הבאים: סיעוד, רוקחות, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, רפואת חירום,   תזונה, קלינאות תקשורת, מינהל ציבורי, מדיניות ציבורית, כלכלה וניהול, ניהול מערכות בריאות, הנדסת תעשיה וניהול. מועמדים נוספים בוגרי תואר ראשון עם ממוצע של מעל 80 בתחומים אחרים יוכלו להשתלב בתכנית. בוגרי תואר ראשון אשר יגיעו ללא רקע בתחום יידרשו להשלים את הקורסים: מבוא לסטטיסטיקה, מבוא לכלכלה, יסודות המימון ויסודות הניהול. 

יתרונות התכנית במרכז האקדמי למשפט ועסקים:
•    צוות הוראה מנוסה ואיכותי הכולל אנשי אקדמיה מובילים בתחומם ומנהלים בכירים במערכת הבריאות
•    משך לימודים הכולל ארבעה סמסטרים
•    לימודים היברידיים / בזום
•    מתכונת לימודים נוחה - יום מרוכז בשבוע או ערב ושישי
•    פתיחת התכנית במסלול פברואר 2023
•    דגש על יחס אישי וליווי הסטודנטים להצלחה בלימודים