המרכז האקדמי למשפט ועסקים
מסלולי לימוד: תואר ראשון במשפטים, מנהל עסקים חשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע
מיקום בארץ: רמת גן
לימודים לתואר ראשון במשפטים, במנהל עסקים, בחשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע. אל תיתן לעתיד שלך לחכות! המרכז האקדמי למשפט ועסקים מזמין אותך לחוויית לימודים בינלאומית, תחשוב גלובלי ותצליח בכל מקום!
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - ממוקדים בהצלחה שלך 

כללי:
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוקם לפני כ- 20 שנים ברוח של חדשנות מתוך ראייה גלובלית של אתגרי המאה ה-21. מייסדיו גאים להמשיך ולהוביל קדימה את המוסד שהפך מוכר ומוערך הן באקדמיה, הן במגזר הפרטי והציבורי.
 • הסטודנטים של המרכז האקדמי יוכלו ליהנות מהתמהיל המושלם של:
  • רמת לימודים מצוינת
  • שיטת לימוד חדשנית
  • גמישות במערכת השעות
  • יחס אישי.

יתרונות המרכז האקדמי:
 • סגל הוראה מוביל – מרצים מובילים מאוניברסיטאות מובילות בארץ (תל אביב, ירושלים, מהפרקטיקה – מנכלים של חברות מובילות ובנקים ומחו"ל).
 • לימודים ברמה גבוהה - מובילים בשביעות רצון סטודנטים מרמת ההוראה של המרצים שלוש שנים ברציפות, על פי סקר התאחדות הסטודנטים הארצית.
 • סיכויים גבוהים בקבלה לעבודה -מעל 90% השמה במקומות המובילים.
 • גמישות בשעות וימי לימוד המאפשרים התאמה מקסימאלית ללו"ז של התלמידים
 • יחס אישי לתלמידים שעוזר להם להצליח במהלך הלימודים ולאחר מכן
 • שיטות לימוד מתקדמות
 • אופציה לימודי ערב המאפשרים שילוב של לימודים ועבודה
 • שכר בוגרים גבוה ביחס למכללות אחרות ואף לאוניברסיטאות
 

 
>> לימודי L.L.B. לתואר ראשון במשפטים

הפקולטה למשפטים מעניקה הכשרה אקדמית ומקצועית מעולה, הניתנת על-ידי סגל אקדמי העוסק לצד ההוראה גם במחקר, ומעודדת את הסטודנטים למחשבה עצמאית וביקורתית. הביקוש הרב הפך את המקצוע לתחרותי מאוד ולכן חשוב להשקיע ולרכוש השכלה במוסד אקדמי בעל קבלות בתחום. הצלחה במקצוע זה דורשת ידע נרחב בדיסציפלינות שונות המשלבות קורסים מתחום מדעי החברה והרוח.
 • לפקולטה מסורת ארוכה של לחימה למען צדק חברתי. כך למשל, מתוך 14 עתירות לפסילת חוקים של הכנסת שפגעו בזכויות אדם שנתקבלו על-ידי בית-המשפט העליון שלוש הוגשו על-ידי סטודנטים בקליניקות הפועלות במסגרת הפקולטה ומאפשרות לסטודנטים לעסוק בפרקטיקה כבר במהלך הלימודים.
 • הפקולטה מציעה לסטודנטים תכנית לימודים עשירה המאפשרת, לאלו החפצים בכך, להתמקצע בתחומי:
  • המשפט המסחרי, לרבות בתחום של דיני היי-טק והון סיכון
  • בתחום המשפט הפלילי
  • בתחום של זכויות אדם
 
משך הלימודים: שלוש וחצי שנים

תנאי קבלה: קבלה אוטומטית: בגרות 85, בגרות מתחת ל 85 -קבלה כחריג

למה אצלנו:
 • מעל 90%  מהסטודנטים משתלבים בהצלחה במשרדי עורכי מובילים בזכות מרכז הקריירה שלנו.
 • מובילים בשביעות רצון סטודנטים מרמת ההוראה של המרצים שלוש שנים ברציפות, על פי סקר התאחדות הסטודנטים הארצית
 • מערכת גמישה, מותאמת לצרכים של סטודנטים המבקשים לשלב בין עבודה ללימודים גם בתואר ראשון
 • הפקולטה למשפטים דורגה בין הפקולטות למשפטים היוקרתיות בישראל על פי סקר פורבס.
 • המוסד הישראלי היחיד בהיסטוריה שזכה בתחרות הגישור הבינלאומית היוקרתית בפריז
 • שיתוף פעולה וחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת הרווארד בארה"ב ומוסדות נוספים
 • מרצים המלמדים במקומות מובילים בעולם
כתב העת הבינלאומי היוקרתי של המרכז האקדמי מדורג בשלישיה המובילה בעולם
>> לימודי B.A. לתואר ראשון במנהל עסקים

תואר ראשון B.A  במנהל עסקים בו ניתן להשתלב במסלול בוקר או ערב עם מערכת שעות מותאמת לאנשים עובדים. לימודי מנהל עסקים מקנים לסטודנטים ידע נרחב אודות תיאוריות, כלי ניתוח ומתודות לקבלת החלטות בתחומים השונים של מנהל עסקים. תכנית הלימודים הייחודית מושתת על קורסים המשלבים בין התאוריה והמחקר לבין הפרקטיקה והניסיון הניהולי בשטח. שיטת הלימוד מבוססת על ניתוח אירועים, דיון בסוגיות אקטואליות ופיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית.

משך התואר: שלוש שנים

תנאי קבלה: קבלה אוטומטית: בגרות מעל 85, בגרות מתחת ל85 יתקבלו כחריגים.

למה אצלנו:
 • סגל מרצים מוביל בארץ ובעולם
 • לימודים בשיטת הcase study- החדשנית הנהוגה בארה"ב
 • סדנאות פרקטיות וסיורים מודרכים בחברות מובילות בתעשייה
 • מלגות מיוחדות לזכאים
 • כיתות קטנות וליווי אישי ממיטב המרצים
 • בתוכנית מצטיינים: לימודי ערב פעמיים בשבוע+ שישי.
 • הכוון תעסוקתי הדואג להשמה לאחר התואר
 • שכר בוגרים גבוה ביחס למוסדות לימוד אחרים
בתואר ראשון במנהל עסקים יש לנו 4 התמחויות:
מימון, יזמות וחדשנות, שיווק וחשבונאות
 
בכל אחת מההתמחויות ניתנים כלים פרקטיים בקורסים וגם בחברות בתעשייה
 
מימון:
תחום המימון עוסק בהקניית כלים הדרושים לניהול הפיננסי של חברות ולניהול השקעות. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים ליסודות תיאורטיים ולקורסים שימושיים בתחומים: קריטריונים לבדיקת כדאיות השקעות, פיזור סיכונים בתיקי השקעות, מדדי ביצועים, הערכת עלות ההון ותקצוב ההון, מבנה ההון האופטימאלי של החברה ונקודת האיזון.המסלול מעניק רקע בתחום המכשירים הפיננסיים, כולל חוזים עתידיים ואופציות. דגש מיוחד מושם על הבהרת ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של שוק ההון, תוך פיתוח כלים להערכת פעילותם של קרנות נאמנות ותעודות סל. ההתמחות במסלול מכשירה את הסטודנטים לתפקידים שונים בשוק ההון, לתפקידי ניהול במוסדות פיננסיים כדוגמת בנקים וחברות ביטוח, וכן לתפקידים במחלקות כספים של פירמות וחברות יעוץ.ההתמחות מזכה ב-24 נ"ז מתוך 122 הנ"ז של התואר הראשון. קורסי ההתמחות מתפרשים על פני שנים ב' ו-ג'. פירוט הקורסים ראו בהמשך. מסיימי ההתמחות יקבלו תעודה מיוחדת, בנוסף לתעודת ה-B.A.
ישנה אופציה להשתלב באחת מחברות ההשקעות מהגדולות ביותר בתחום ( פסגות, מיטב דש, הראל ועוד )
 
יזמות וחדשנות:
 
במסגרת ההתמחות הסטודנטים ירכשו כלים פרקטיים לפיתוח חברת סטארט אפ החל בפיתוח מוצרים ושירותים , בניית תכניות עסקיות וגיוס משקיעים וחקר שווקים ושיתופי פעולה
פרויקט  החממה של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הינו פרויקט לליווי עסקי ליזמים וסטארטאפיסטים.  חממת היזמות מכשירה ומלווה סטודנטים וחברות סטארט-אפ צעירות מהליך הרעיון ועד לפיתוח המוצר הסופי, על-ידי מתן כלים מקצועיים וכלכליים. בזכות שיתוף הפעולה עם עיריית רמת-גן, החממה מתקיימת בתוך וכחלק ממרכז היזמות של העירייה תוך הפרייה הדדית.במסגרת התוכנית קיים מסלול המיועד לסטודנטים במגמת יזמות וחדשנות בפקולטה למנהל עסקים, אשר נמצאים בשנה השלישית והאחרונה לתואר.

 
שיווק:
שיווק מהווה אחת מהפונקציות החשובות בהעצמת כושר השרידות של העסק, בגיבוש המדיניות האסטרטגית שלו, וביישומה המוצלח. סביבת העסקים הדינאמית והמשתנה מחייבת עיצוב ויישום של מדיניות שיווקית ארוכת טווח, תוך הבנת צורכי הלקוח, הכרת המתחרים, קביעת יעדים ועידוד הארגון לחדשנות מתמדת בפיתוח מוצריו ושירותיו.נושאי הלימוד בחטיבת ההתמחות מעניקים לסטודנטים כלים לניתוח הסביבה העסקית של המתחרים והצרכנים ומלמדים כיצד למקסם את הפוטנציאל השיווקי תוך שימוש בערוצי הפצה יעילים, תמחור נכון ותכנון תמהיל השיווק באופן מיטבי. ההתמחות מכשירה את הלומדים לתפקידים בתחום השיווק, כדוגמת מנהלי שיווק, מנהלי תקשורת שיווקית, מנהלי מוצרים ומנהלי מותגים בחברות ובארגונים.המסלול אף מכשיר לתפקידים מגוונים במשרדי פרסום ויחסי ציבור, בחברות ייעוץ ובמכוני מחקר.במסגרת ההתמחות ניתנת האפשרות לבחור קורסי בחירה שיועברו על ידי מכללת ניו מדיה ולמסיימים תינתן תעודה תעודת הסמכה אשר תאפשר להם לעסוק בתחום במסגרת לימודי קידום ופרסום ממומן (קורס PPC) של המכללה לניו מדיה, הסטודנטים ירכשו מיומנות מקצועית להקמה וניהול מסעות פרסום מבוססי תוצאות בזירות הדיגיטליות המרכזיות כיום: גוגל אדוורדס, רשת הפרסום של פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, אאוטבריין וטאבולה, תהיה להם היכולת לבצע ניתוח ומדידה של מסעות הפרסום (קמפיינים) באמצעות כלי מדידה מתקדמים בראשם- גוגל אנליטיקס וביצוע אופטימיזציות מתקדמות לשיפור הפעילות השיווקית והתוצאות העסקיות. במסגרת הלימודים יגשו הסטודנטים למבחני הסמכה של גוגל אדוורדס (Google AdWords).
בנוסף למצטייני ההתמחות תינתן אפשרות להשתלב באחד ממשרדי הפרסום המובילים בארץ – מקאן
 
חשבונאות :
התמחות בחשבונאות מנהל עסקים
מטרתה המרכזית של תכנית הלימודים לתואר BA משולב בחשבונאות ומנהל עסקים היא להכין את הסטודנטים לקראת תפקידם כרואי חשבון ומנהלים על ידי מתן כלים פרקטיים והקניית ידע רב-תחומי בתחומי החשבונאות, מנהל עסקים, הביקורת, המיסוי, המשפט והכלכלה.
כיום מרבית בעלי תעודת רואה החשבון אינם עוסקים בתפקיד המסורתי של ביקורת אלא מאיישים תפקידי ניהול שונים בעסקים. כדי שיוכלו למלא את תפקידם בצורה הטובה ביותר ולאייש תפקידי מפתח בארגון עליהם לגלות ידע והבנה בתחומי הניהול השונים.
במסגרת תואר זה הסטודנטים יקבלו את ההכשרה הנדרשת לתפקיד רואה החשבון אך גם כלים נרחבים לתפקידי ניהול שונים בארגון. ההתמחות בחשבונאות, מציעה תכנית שמצד אחד מכשירה את הסטודנטים לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון ומצד שני מעניקה להם כלים להצלחה בעולם הפיננסי הגלובלי. חלק מרואי החשבון פונה במהלך הקריירה לתפקידים כגון: חשבים, גזברים ומנהלי כספים וחלק פונה לשוק הפיננסי-בנקאי ולתפקידים ניהוליים.
תחום החשבונאות מספק מידע כמותי, פיננסי בעיקרו, על יחידות כלכליות כדי לסייע בקבלת החלטות פיננסיות. רואה החשבון המבקר מחווה את דעתו על הדוחות הכספיים של אותן יחידות כלכליות.
ניתנת האפשרות להשתלב במשרדי רואי החשבון מהמובילים בארץ
>> לימודי B.A. לתואר בחשבונאות

מטרתה המרכזית של תכנית הלימודים לתואר .B.A בחשבונאות היא להכין את הסטודנטים לקראת תפקידם כרואי חשבון על ידי מתן כלים פרקטיים והקניית ידע רב-תחומי בתחומי החשבונאות, הביקורת, המיסוי, המשפט והכלכלה.

משך הלימודים: 3 שנים

תנאי קבלה:  בגרות 85 ו- 4 יחידות מתמטיקה

למה אצלנו:
 • מובילים בשביעות רצון סטודנטים מרמת ההוראה של המרצים שלוש שנים ברציפות, על פי סקר התאחדות הסטודנטים הארצית.
 • 100% מעבר בבחינות הסמכה רו"ח
 • מרצים המלמדים במקומות מובילים בעולם.
 • אופציה לשנת השלמה במרכז או באוניברסיטה העברית.
>> תואר כפול משפטים ומנהל עסקים

תכנית המעניקה שני תארים נחשקים- במשפטים ובמנהל עסקים.
בעידן של בינתחומיות, תואר משולב הוא כלי רב עוצמה ההופך את הבוגרים לאטרקטיביים עבור שוק עורכי הדין ושוק העסקים בישראל. התלמידים לומדים תכנית מקוצרת במשפטים עם התמקדות במשפט מסחרי, ובמנהל עסקים. היקף הלימודים הוא 75% מכלל הלימודים לתואר בכל אחד מהחוגים. ניתן לסיים את כל החובות ב-4 שנות לימוד.
>> תואר ראשון B.SC במערכות מידע

תואר ראשון בלימודי מערכות מידע (Bs.c)- אתגרי המאה ה21 מביאים עימם דרישה למומחים המסוגלים לנתחBig Data  בעזרת שילוב שיטות חישוביות וסטטיסטיות בכל היבטי החיים החל ממסחר אלקטרוני ורשתות חברתיות, וכלה במחקר מדעי וכלכלי. סטודנטים שיבחרו ללמוד בתכנית הייחודית ללימודי מערכות מידע ירכשו ידע בתחומים רבים של יזמות עסקית, דיני היי-טק ולצד קורסים שימושיים במערכות מידע ומדעי המחשב. תואר בלימודי מערכות מידע במרכז האקדמי למשפט ולעסקים יעניק לכם יתרון משמעתי להשתלבות בעמדות מפתח בתעשיית העסקים וההיי-טק, ואופציה להיות מתכנתים ומנהלים כאחד.

מסלולים:
בוקר –ראשון 9:00-16:30 חמישי 9:00-16:30.
ערב- שלישי  16:00-22:00 חמישי 16:00-22:00  שישי 8:00-13:00

משך התואר: שלוש שנים

תנאי קבלה:
קבלה אוטומטית: בגרות של 85 ומעלה. ציון 75 במתמטיקה חמש יחידות לימוד. או ארבע יחידות עם 85 במתמטיקה. כל מועמד שלא עומד בתנאי הקבלה מחויב למכינה במתמטיקה.

למה אצלנו:
 • תואר BSc המאפשר לך את האופציה גם להיות מתכנת וגם להיות מנהל מערכות מידע.
 • השתלבות בתעשייה כבר בזמן הלימודים - התמחות מעשית בחברות היטק ותוכנה מובילות כבר מהשנה השנייה ללימודים עם אפשרות להעסקה עתידית.
 • סגל הוראה מוביל  מהאקדמיה (אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן) וכן מהפרקטיקה (בנק מזרחי, אינטל).
 • תוכנית לימודים חדשנית (big data ושפת פייטון)
 • מערכת שעות מותאמת גם לאנשים עובדים - מסלול בוקר וערב.
 • מלגות לחיילים בשירות קבע/סדיר ובוגרי 8200.
מלגות למצטיינים.
>> תואר ראשון B.A. במדעי המחשב

למה מדעי המחשב?
לימודי מדעי המחשב מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בשפות תכנות, פיתוח, אלגוריתם ומתמטיקה  ומאפשרים עבודה בתחום התכנות והייטק בישראל ובעולם. התחום המתפתח ביותר כיום הינו תחום מדע הנתונים big data.  כמויות המידע והנתונים העצומים שקיימים ונוצרים בכל רגע מהווים אתגר ענקי לחברות וארגונים מכל הענפים במשק. היכולות לעבד ולנתח כמויות גדולות של מידע (big data) יתנו למחזיק בהם יתרון תחרותי, זה בדיוק תפקידו של "מדעני הנתונים". על פי הפורום הכלכלי העולמי הגידול הגדול ביותר במשרות בעולם בכלל ובמדעי המחשב בכלל יהיה תחום ה big data. לראייה ניתן לראות את מאות המשרות הפנויות בישראל ואת השכר המפנק שמקבל "מדען הנתונים". כתוצאה מכך המרכז האקדמי למשפט ועסקים פתח תכנית לתואר ראשון במדעי המחשב עם התמחות במדע הנתונים big data  היחידה מסוגה בארץ כדי להקנות לבוגריו את היתרון המובהק להשתלבות בשוק העבודה.

למה מדעי המחשב במרכז האקדמי? 
תכנית הלימודים המוצעת הינה התוכנית היחידה הבנויה על עקרון השילוב שבין העולם התיאורטי (של מדעי המחשב) לבין יכולת היישום. למטרה זו יושקעו משאבים רבים, בין היתר, כל הקורסים במדעי המחשב יועברו בכיתות ממוחשבות עם הקפדה על כך שתרגולים יתקיימו בקבוצות קטנות, וזאת כדי לאפשר הוראה איכותית שמתבססת על היכרות אישית עם הסטודנטים

כחלק מהתוכנית הסטודנטים יזכו לשיתוף פעולה ואף להתמחויות בחברות התוכנה והייטק המובילות במשק. בכך זאת התוכנית היחידה כיום בישראל המציגה ניסיון מעשי בחברות שונות בישראל. 

 חוזקות המרכז האקדמי בתחום מדעי המחשב :
1.    התמחות כבר מהשנה השניה בחברת SAS ( מיה מחשבים )
2.    כיתות קטנות ( בין 7-20 תלמידים , ביחס ל – 100 במוסדות אחרים )
3.    מלגות למצטיינים 

מבנה התכנית*:

בשנה הראשונה לתואר:
בסמסטר א' מונחים יסודות של: תכנות בקורס "מבוא למדעי המחשב"; מתמטיקה בקורסים "מתמטיקה בדידה", "מבוא ללוגיקה מתמטית" ו-"חשבון אינפי 1", "אלגברה לינארית 1"; פילוסופיה של מדע בקורס "היסטוריה ופילוסופיה של חישוב" שמטרתו היא להקנות לסטודנטים תרבות רחבה יותר שמדעי המחשב הם חלק ממנה.
 
בסמסטר ב' ממשיכים להתעמק בסוגיות בתכנות בקורסים "מבני נתונים" ו-"מסדי נתונים SQL", במבנה המחשב בקורס "מערכות ספרתיות" ובמתמטיקה בקורסים "אלגברה לינארית 2", "חשבון אינפי 2" ו-"הסתברות".
 
בשנה השנייה לתואר:
הסטודנטים רוכשים ידע מתמטי אשר רלוונטי למדעי המחשב ומתחילים להתעמק בתחום האלגוריתמים ומבנה המחשב, ולהכיר את תחומי הנדסת תוכנה בקורס "מבוא להנדסת תוכנה" ומדע הנתונים בקורס "מבוא לבינה מלאכותית".

 
בשנה השלישית לתואר:
ללימודיהם ישלימו הסטודנטים את כל קורסי חובה במדעי המחשב, לרבות "מבוא לקריפטוגרפיה" ו-"ראיה ממוחשבת", כמו כן הם ילמדו קורסי חובה ובחירה בתחום ההתמחות (מדע הנתונים) לרבות "למידה חישובית", "נושאים מתקדמים בלמידה חישובית" ו-"עיבוד שפה טבעית". במסגרת הלימודים ישתתפו הסטודנטים בסמינריון למדעי המחשב בו ייחשפו למחקר עדכני בתחום מדעי המחשב, יעבירו הרצאות ובכך יקבלו רושם ראשוני לגבי המשך הלימודים לתארים מתקדמים. לארבעת קורסי בחירה שנלמדים במהלך השנה השלישית תפקיד חשוב ביותר בהרחבת אופקים לקראת התארים המתקדמים. במקביל ללמידה מאומצת בשנה השלישית, הסטודנטים יעבדו על שני מיני-פרויקטים בהנחיית חברי הסגל של המחלקה ובשיתוף פעולה עם בכירים בתעשייה.

*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.

תנאי קבלה:
בעלי תעודת בגרות (ללא דרישת קדם לממוצע), מתמטיקה-4 יח"ל -ממוצע 80 ו5 יח"ל -70.
אם יש מתעניין שיש לו פסיכומטרי מעל 600 וממוצע בגרות נמוך מ – 84 הוא יכול להתקבל


חוזקות המרכז האקדמי בתחום מדעי המחשב ( שכמובן רלבנטיות גם לניהול מערכות מידע ):
 1. התמחות כבר מהשנה השניה בחברת SAS ( מיה מחשבים )
 2. כיתות קטנות ( בין 7-20 תלמידים , ביחס ל – 100 במוסדות אחרים )
מלגות למצטיינים
 
>> תואר שני במשפטים 

תכנית תואר שני במשפטים ייחודית – מוסמך במשפטים (LL.M.) עם התמחות במשפט מסחרי גלובלי.
מדובר בתחום מרתק, המציע לעוסקים בו אתגר אינטלקטואלי לצד מגוון אפשרויות תעסוקה. בעולם שהפך "לכפר גלובלי", עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבינלאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו"ל. 

מטרת התכנית לאפשר לבוגר תואר ראשון במשפטים להעמיק את הידע המקצועי שלו בתחומי המשפט המסחרי, תוך שימת דגש על הקניית המיומנויות הדרושות לליווי משפטי של פעילות עסקית בינלאומית. 
בוגרי תכנית המוסמך יזכו לייעוץ וליווי שוטפים מצוות ההשמה של המרכז האקדמי כדי לסייע להם באיתור הזדמנויות תעסוקתיות מתאימות. לתלמידים מצטיינים שירצו בכך תוצע גם אפשרות של התמחות קצרה בחו"ל.

המפתחות שלך להצלחה
* עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבין לאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו”ל. 
* הכשרה ייחודית מעמיקה בתחומי המשפט המסחרי הבין-לאומי בקורסים המיועדים לתואר שני בלבד.
*סקרי שכר הנערכים מעת לעת מראים באופן שיטתי כי רמות השכר הגבוהות ביותר לעורכי דין הן של אלו העוסקים בתחומי
המשפט המסחרי בכלל והמשפט המסחרי הבין-לאומי בפרט.
* מגוון קורסי בחירה והתמחויות בחו”ל

תואר שני במשפטים עם אופציה לתזה:
מטרת התכנית להכשיר בוגרים בעלי ידע משפטי לאתגרים של המאה העשרים ואחת.
התואר השני במשפטים יעניק לבוגריו את ארגז הכלים ההכרחי לצורך התמודדות עם אתגרי המאה. הוא יאפשר לבעלי תואר ראשון במשפטים, המבקשים להעמיק ידע באשר לאופן שבו המשפט משפיע על חיי הפרט והכלל, להעמיק את ידיעותיהם ואת כישוריהם בתחום.

למה אצלנו (בולטים)
 • שכר לימוד אוניברסיטאי
 • התואר נמשך 15 חודשים בלבד
 • מיקום נוח ונגיש במרכז העסקים של רמת גן
 • סגל אקדמי מובחר
 • מערכת שעות מותאמת לשעות העבודה של עורכי דין- ערב פעם בשבוע+ שישי

תנאי קבלה: בוגרי תואר ראשון בציון 80 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יתקבלו כחריגים.

משך הלימודים: 15 חודשים.
 
 
>> תואר שני  M.A. בניהול 

על התכנית: התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים ובמדעי החברה, במשפטים, בחינוך, עבודה סוציאלית, מדעי הבריאות, אשר עוסקים בניהול או המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם או להכשיר את עצמם לתפקידי ניהול שונים, בין אם בארגוני שירות ובין אם בכיוון של ניהול גלובלי.

מטרת התכנית היא הקניית ראייה ארגונית רחבה והכשרת הבוגרים בקבלת החלטות, הנדרשות ממנהלים הפועלים בסביבה מורכבת ובמציאות דינאמית ומשתנה להבדיל מתכניות MBA אחרות, ששמות דגש על מקצועות כמותיים, או המתייחסות באופן ספורדי לתחום הניהול כקורסים בודדים או כהתמחות (בדרך כלל בהתנהגות ארגונית), התכנית המוצעת היא תכנית בעלת ראייה הוליסטית ומעמיקה בתחום הניהול.

תוכניות לימוד:

ניהול בינלאומי:
 • התכנית בניהול בינלאומי נוגעת מקרוב בזירה הגלובלית החמה ביותר וכוללת שני סיורי למידה בחו"ל, שימשכו 8 ימים כל אחד, בהודו ובסין. במהלכם יבקרו הסטודנטים בחברות מובילות במדינת היעד וילמדו ממרצים מחו"ל, יחד עם סטודנטים מחו"ל.  
 • התכנית תספק כלים לניהול עסקים חוצי גבולות, בדגש ידע אסטרטגי תרבותי ובניית מסוגלות ארגונית רב תרבותית.  התכנית מהווה הזדמנות נדירה לבנית רשת חברתית של מנהלים מחו"ל וליצירת תשתית לשיתופי פעולה עסקיים בעתיד.            
 • הקורסים הנלמדים בהתמחות במהלך סיורי הלמידה בחו"ל הם פרקטיים ומהווים ארגז כלים מפואר וחוויתי לניהול גלובלי. ביניהם: ניהול שיתופי פעולה במרחב הגלובלי, אסטרטגיה שיווקית גלובלית, ניהול במדינות צומחות והון אנושי בכפר הגלובלי.
ניהול ארגוני שירות:
 • התכנית בניהול ארגוני שירות נועדה לספק ארגז עדכני של כלי ניהול, להובלת ארגונים בחברה המערבית הפוסט תעשייתית - חברה תחרותית אשר מתמקדת במתן שירותים, בטכנולוגיה מתקדמת ושינויים תדירים בכל המערך הארגוני.
 • הלימודים יחלו בשבוע לימודים מרוכז, אשר יתקיים לאורך כל השבוע הראשון ולאחר מכן מדי שבוע או שבועיים, בימי חמישי אחר הצהריים ושישי בבוקר.
 • בין הקורסים הנלמדים בהתמחות: שיווק ופיתוח שירותים, ניהול יזמות עסקית בארגוני שירות, ניהול משאבי אנוש בארגוני שירות, מנהיגות ואחריות חברתית בארגוני שירות.

משך התואר:  שנה וחצי

תנאי קבלה: קבלה אוטומטית: בוגרי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יתקבלו כחריגים
>> תואר שני בניהול עם התמחות בניהול מערכות בריאות

עובדי בתי חולים וקופות חולים, אנחנו מזמינים אתכם להתקדם לתואר שני, בואו ללמוד לתואר שני המשלב את כל קורסי הניהול עם התאמה לארגוני שירותי הבריאות,בתכנית ייחודית ועדכנית בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית בישראל.
התואר הינו בשיתוף פעולה בין הר"י למרכז האקדמי בקמפוס נגיש ברמת גן.

תואר המאפשר להתפתח מבחינה ניהולית
מרצים בכירים מהתעשייה – מהארץ ומהעולם
תואר מבוסס על עבודות הנוגעות בצורה ישירה לעבודה שלכם
לימוד בשיטת ה-case studies המקובלת באוניברסיטאות המובילות בארה"ב

תנאי קבלה
תואר ראשון עם ממוצע של 80 ומעלה ( אם מגיעים עם ממוצע של 78-79 עוברים לוועדת קבלה)
>> תואר שני במשפטים ללא משפטנים M.A

מטרת התכנית לאפשר לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה או במדעי הרוח להעמיק את הידע שברשותם באשר לתפקידו של המשפט בחיי החברה והכלכלה - בישראל ובעולם - והשפעתו על תהליכים חברתיים, פוליטיים, ציבוריים, כלכליים ועסקיים.
התכנית מכשירה בוגרי תואר ראשון במדעי החברה או במדעי הרוח למשרות ועיסוקים שאינם משפטיים בהכרח אך יש בהם ממשק עבודה עם עולם המשפט, עורכי דין ומשפטנים.

התמחויות:
 • משפט מסחרי
 • משפט פלילי וקרימינולוגיה (היחידה בסוגה בארץ)
 • משפט וחברה
 
למה אצלנו:
 • נבחרת של טובי המרצים בישראל
 • משך המסלול: 15 חודשים בלבד!
 • המסלול מותאם לאנשים עובדים- ערב פעם בשבוע + שישי
 • מלגות מיוחדות למצטיינים
 • מלגות מיוחדות לעובדי מדינה ורשויות מקומיות
 • התואר מתאים לבעלי תואר ראשון במגוון תחומים
 
תנאי קבלה : ממוצע תואר ראשון של 80 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה יתקבלו כחריגים.

משך הלימודים: 15 חודשים.
 
 
>> תואר שני בשוק הון ובנקאות

תכנית פרקטית וממוקדת לכל בעלי התארים הראשונים שרוצים ללמוד ולהכיר את שווקי ההון המודרניים. מתאים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום, לכל מי שרוצה להשתלב בתפקידי ניהול ודירקטוריונים, ולכל מי שרוצה להבין טוב יותר כיצד נכון וראוי לנהל השקעות במאה ה- 21. בעלי תארים ראשונים מתחומים שאינם כמותיים (כלכלה, מנהל עסקים חשבונאות ובנקאות) יצטרכו להשלים עד 4 קורסי השלמה לפני ובמהלך לימוד התואר. משך הלימוד: שני חצאי ימים בשבוע במשך 15 חודשים בלבד. לבעלי תארים ראשונים כלכליים כמותיים (כלכלה, מנהל עסקים חשבונאות ובנקאות) תינתן האופציה לסיים תוך שנה בלבד.

למה אצלנו (בולטים):
 • מייסד החוג – ד"ר רון מלכא, לשעבר יו"ר דירקטוריון הבורסה
 • טובי המרצים מהבורסה לני"ע, מהבנקים ומבתי השקעות מובילים
 • תכנית לימודים מותאמת ומעודכנת לאתגרי המאה ה-21
 • משך התכנית – 15 חודשים בלבד, ערב אחד בשבוע + שישי
 • מלגות והנחות נוספות לזכאים
 
משך התואר שנה וחצי

תנאי קבלה- תואר ראשון בציון 80