המרכז האקדמי למשפט ועסקים
מסלולי לימוד: תואר ראשון במשפטים, מנהל עסקים חשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע
מיקום בארץ: רמת גן
לימודים לתואר ראשון במשפטים, במנהל עסקים, בחשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע. אל תיתן לעתיד שלך לחכות! המרכז האקדמי למשפט ועסקים מזמין אותך לחוויית לימודים בינלאומית, תחשוב גלובלי ותצליח בכל מקום!
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - ממוקדים בהצלחה שלך 

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוקם בשנת 1995 על ידי פרופסורים בכירים למשפטים ונחשב מאז כמוסד אקדמי מוביל ויוקרתי. במרכז פועלות הפקולטות למשפטים ולמנהל עסקים, ובמהלך השנים למדו בו אלפי סטודנטים לתואר ראשון במשפטים, מנהל עסקים, חשבונאות, מדעי המחשב ומערכות מידע עם התמחות ב- BIG DATA.

יתרונות הלימוד במרכז האקדמי למשפט ועסקים:
הסגל האקדמי - מרצים מהשורה הראשונה ביניהם משפטנים ואנשי מנהל עסקים בעלי מוניטין בינלאומי אשר רכשו את הכשרתם בדוקטורטים ובפוסט-דוקטורטים באוניברסיטאות הטובות בעולם. 
יחס אישי - הסטודנטים במרכז האקדמי זוכים ליחס חם ואישי וכן לליווי מכל הסגל המהלך הלימודים.
חדשנות - המרכז האקדמי עוקב ומתעדכן בהתפתחויות בעולם במאה ה-21 ומציע לסטודנטים קורסים בתחומים בינלאומיים.  

מכינה 30+ 
המרכז האקדמי למשפט ועסקים מאפשר במסגרת המכינה לסטודנטים מעל גיל 30, שאינם בעלי תעודת בגרות, להשתלב בלימודים האקדמאיים וזאת לאחר מעבר לימודי המכינה בהצלחה.

מלגות והנחות לנרשמים - בפגישת הייעוץ.
 
בנוסף – 50% הנחה על דמי רישום
 

>> לימודי L.L.B. לתואר ראשון במשפטים

במרכז האקדמי פועלת הפקולטה הגלובלית הראשונה בישראל ללימודי משפטים!

יתרונות לימודי L.L.B. לתואר במשפטים:
•המרצים בפקולטה למשפטים של המרכז האקדמי הם מהמובילים בעולם ומרצים בין היתר באוניברסיטאות NYU, בראון, שיקגו, ועוד.
•המרכז האקדמי מציע חווית לימוד גלובלית ומאפשר לתלמידיו לעבור התמחות וקורסים בהרווארד, אוקספורד, בפריז ובווינה, ומציע להשתתף בתכניות חילופי סטודנטים במוסדות מובילים בעולם.
•אפשרות להשתתפות בסדנאות במועדון דיבייט, בקליניקות ובהגשת עתירות לבג"ץ.

מסלולי לימוד והתמחויות: 

1.החטיבה למשפט מסחרי 
בלימודי משפט מסחרי שמים דגש על תחום המשפט הבינלאומי, כמו כן מוצעת הכשרה בתחום אחריות חברתית של תאגידים. החטיבה למשפט מסחרי מציעה 3 מסלולי התמחות: מסלול רגיל במשפט מסחרי ומסלול בדיני היי-טק.
 
2.החטיבה לזכויות האדם 
בלימודי זכויות האדם רוכשים הסטודנטים הבנה תיאורטית מעמיקה בתחום זכויות האדם ויכולים להשתתף בסדנאות, להתמחות בקליניקות משפטיות, להתנסות בעבודה מעשית בתחום, 
וכן להצטרף כחברי מערכת של כתב העת היוקרתי והבינלאומי של המרכז האקדמי Law and Ethics of Human Rights.

לחטיבת זכויות האדם הישג משמעותי- בית המשפט העליון קיבל את עתירתם של סטודנטים בחטיבה וביטל את חוק הכנסת אשר אפשר העברת ביתי סוהר לידיים פרטיות.

3.החטיבה למשפט פלילי וקרימינולוגיה 
בלימודי המשפט בפלילי והקרימינולוגיה מוכשרים הסטודנטים לשמש כסניגורים פרטיים/ ציבוריים, תובעים ופרקליטים/ חוקרים ומרצים. לימודים הכוללים תכנית עשירה ומגוונת עם כ-20 קורסים וסמינרים בתחום הפלילי. בסיום הלימודים יקבל הסטודנט למעט התואר, גם תעודת התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה. 

4.קליניקות משפטיות
הקליניקות המשפטיות במרכז האקדמי נועדו עבור הסטודנטים ומהוות מסגרת המשלבת לימודים אקדמיים יחד עם עבודה מעשית. בין הפעולות בקליניקות: ייעוץ וליווי בתיקים, קידום חקיקה, הגשת עתירות לבית המשפט העליון, סיוע משפטי במצבי חירום ועבודה מול הקהילה. 

5.תכנית לתלמידים מצטיינים –Excellence in Global Lawyering 
הפקולטה למשפטים של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, נאמנה לחזון של עריכת דין גלובלית, מציעה למועמדים מצטיינים מסגרת ייחודית לקידום במהלך לימודיהם לקראת התואר הראשון. התכנית מכשירה סטודנטים איכותיים לאתגרי הגלובליזציה בעולם המשפט. 

ההשתתפות בתכניות המצטיינים פותחת אפשרות למגוון תחומים, ביניהם:
•חילופי סטודנטים במדינות שונות בעולם.
•אפשרות להמשך לימודים במסלול מקוצר לתואר אמריקאי, ראשון או שני. 
•הכנה לעמידה מול קהל ותקשורת.
•מפגשים עם עורכי דין, שופטים וחוקרים.
•מלגות כספיות מוגדלות.
•קורסי העשרה ולימודים למשפט גלובלי ובינלאומי.
•מרצה המלווה את הסטודנט באופן אישי במהלך הלימודים.
•עדיפות ברישום לקורסי בחירה.

מכינה 30+ 
המרכז האקדמי למשפט ועסקים מאפשר במסגרת המכינה לסטודנטים מעל גיל 30, שאינם בעלי תעודת בגרות, להשתלב בלימודים האקדמאיים וזאת לאחר מעבר לימודי המכינה בהצלחה.

תוכנית שער פתוח 
במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קימת תכנית מיוחדת המיועדת למועמדים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, שאינם עומדים בסף הקבלה.

6.לימודי תואר ראשון במשפטים לדוברי אנגלית
תואר המותאם לצרכיהם של דוברי האנגלית כשפת אם, הגרים בארץ ובחול ויש להם גם ידע בשפה העברית. התכנית מאפשרת לדוברי אנגלית ללמוד מחצית מהתואר הראשון במשפטים בשפתם. 

יתרונות ללימודי תואר ראשון המשפטים בשפה האנגלית:
•יתרון בשוק העבודה בתחום המשפט הגלובלי, עם רמת שכר מהגבוהות בשוק.
•שיפור שליטה בשפה העברית והכנה לעריכת דין בשוק הישראלי.
•התלמידים מקבלים חונכים ויכולים להגיש עבודות ובחינות בשפה האנגלית.
>> לימודי B.A. לתואר ראשון במנהל עסקים

במרכז האקדמי פועלת הפקולטה למנהל עסקים אשר הוקמה על ידי מרצים בעלי  מוניטין  בתחום ההוראה, המחקר והייעוץ. מטרת הפקולטה הינה להכשיר את הדור הבא של מנהלים ובעלי תפקידי מפתח בשוק העבודה הישראלי והבינלאומי. 

יתרונות לימודי B.A. לתואר במנהל עסקים:
•מרצים מהשורה הראשונה בעלי ניסיון  עשיר בהוראה, במחקר, בייעוץ ובניהול.
•מגוון של התמחויות בתחומים מבוקשים: מימון, חשבונאות, שיווק ומשאבי אנוש. 
סיורים לימודיים-מקצועיים בסין ותוכניות לחילופי סטודנטים בשיתוף אוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם. 
•סדנאות יישומיות להעצמה אישית ולפיתוח מיומנויות ניהוליות. 
•מפגשים עם מנהלים בכירים, אנשי ממשל משק וכלכלה.
•תגבור לימודי אישי 
•מדיניות 'דלת פתוחה' לסטודנטים אצל סגל המרצים 
•לימודי בוקר ולימודי ערב. אפשרות לסטודנטים לשלב בין עבודה ולימודים. 

בפקולטה למנהל עסקים פועלים שני חוגים:
•החוג למנהל עסקים- מציע לימודי B.A  במנהל עסקים. 
•החוג לחשבונאות המציע לימוד B.A בחשבונאות.

מסלולי לימוד והתמחויות: 
1.מימון- ההתמחות מכשירה את הסטודנטים לתפקידים שונים בשוק ההון. במסגרתה ייחשפו הסטודנטים לייעוץ בבניית תיקי השקעות כולל לניהול סיכונים, לשוק ההון בישראל לניהול בנקאי ולמימון בינלאומי. ההתמחות מעניקה כלים ומדדים ביצועיים, ומדגישה היבטים תיאורטיים ומעשיים של שוק ההון. היא נעזרת בחדר עסקאות מיוחד במכללה. 
2.משאבי אנוש- ההתמחות מכשירה את הסטודנטים למלא תפקידי מפתח בניהול משאבי אנוש בארגונים. היא חושפת את הסטודנטים לפונקציות המרכזיות של ניהול הון אנושי בארגונים בסביבה הגלובלית:  גיבוש מדיניות הנגזרת מהאסטרטגיה העסקית, תהליכי גיוס עובדים, הנעה קידום ותגמול, ניהול קריירות, קבלת החלטות, יעוץ ניהולי, דיני ויחסי עבודה . 
3.שיווק - התמחות המעניקה לסטודנטים כלים מגוונים לניתוח הסביבה העסקית, להיכרות ולהבנה של השיווק המודרני: שיווק ממוקד, אינטראקטיבי ואינטגרטיבי. הלימודים כוללים קורסים בשורה של נושאי ליבה: שיווק בינלאומי, ניהול מותגים, התנהגות צרכנים, תקשורת שיווקית וניהול מערכות הפצה ועסקים קטנים.
4.חשבונאות – התמחות המאפשרת לסטודנטים ללמוד בנוסף ללימודי מנהל העסקים את כל הקורסים המקצועיים של החוג לחשבונאות ולסיים עם תעודה במנהל עסקים וחשבונאות, מבלי להיות רואה חשבון. היא מתאימה למי שרואים עצמם ממלאים תפקידים בכירים בארגונים תוך מתן דגש לתחום הביקורת או המיסוי. סיום מסלול זה מאפשר למעוניינים להמשיך במסלול הלימודים  ולעבור את מבחני לשכת רו"ח.  
      
5..B.A במנהל עסקים תכנית מנהלים התוכנית פותחה בכדי לאפשר למנהלים ולנושאי משרות לשלב לימודים לתואר ראשון במקביל לעבודתם. תכנית המנהלים בנויה באופן בו הסטודנטים יוכלו לשמור על רמת לימודים גבוהה תוך המשך עיסוקם ללא הפרעה. פתיחת מסלול המנהלים כמסלול נפרד  מותנית במספר הנרשמים. המתקבלים לתכנית משתתפים במועדון המנהלים של הפקולטה למנהל עסקים.

מכינה 30+ 
המרכז האקדמי למשפט ועסקים מאפשר במסגרת המכינה לסטודנטים מעל גיל 30, שאינם בעלי תעודת בגרות, להשתלב בלימודים האקדמאיים וזאת לאחר מעבר לימודי המכינה בהצלחה.

תוכנית שער פתוח
במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קימת תכנית מיוחדת המיועדת למועמדים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, שאינם עומדים בסף הקבלה.
>> לימודי B.A. לתואר בחשבונאות

מטרת תכנית הלימודים של תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי הינה הכנה של הסטודנטים לתפקידם כרואי חשבון תוך מתן כלים פרקטיים והקניית ידע רחב בתחומי החשבונאות והכלכלה. שני המסלולים בהם ניתן להתמחות במסגרת הסטאז' הם ביקורת ומיסים. הפקולטה מסייעת לסטודנטים במציאת מקומות לביצוע ההתמחות.

מסלול הכשרה-רישיון של “ רואה חשבון”
עם סיום התואר רשאים הבוגרים להצטרף לשנת השלמה כאשר בסופה ובכפוף לאישור מועצת רואי החשבון, יקבלו פטור מ-13 בחינות מתוך 15 של מועצת רואי החשבון. לפקולטה הסכם עם החוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית לקבלת בוגרינו לשנת ההשלמה.  

מכינה 30+ 
המרכז האקדמי למשפט ועסקים מאפשר במסגרת המכינה לסטודנטים מעל גיל 30, שאינם בעלי תעודת בגרות, להשתלב בלימודים האקדמאיים וזאת לאחר מעבר לימודי המכינה בהצלחה.

תוכנית שער פתוח 
במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קימת תכנית מיוחדת המיועדת למועמדים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, שאינם עומדים בסף הקבלה.
>> תואר כפול משפטים ומנהל עסקים

תכנית המעניקה שני תארים נחשקים- במשפטים ובמנהל עסקים.
בעידן של בינתחומיות, תואר משולב הוא כלי רב עוצמה ההופך את הבוגרים לאטרקטיביים עבור שוק עורכי הדין ושוק העסקים בישראל. התלמידים לומדים תכנית מקוצרת במשפטים עם התמקדות במשפט מסחרי, ובמנהל עסקים. היקף הלימודים הוא 75% מכלל הלימודים לתואר בכל אחד מהחוגים. ניתן לסיים את כל החובות ב-4 שנות לימוד.
>> תואר ראשון B.SC במערכות מידע

תנאי קבלה:
התנאים המינימליים הנדרשים להתקבל לתוכנית הלימודים לתואר בוגר במערכות מידע הינם:
זכאות לתעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, ציון 75 בבחינת בגרות במתמטיקה בחמש יחידות לימוד, או ציון 85 בבחינת בגרות במתמטיקה בארבע יחידות לימוד, או ציון 120 ומעלה בפרק חשיבה כמותית בבחינה הפסיכומטרית או במבחן המיון במתמטיקה (הנערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה). 
מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה במתמטיקה יידרשו לסיים מכינה בציון ממוצע של לפחות 75. 
המכינה הינה במתמטיקה בהיקף של 74 שעות אקדמיות ותתקיים לפני תחילת שנת הלימודים 3-26.10.2018

משך הלימודים:
1.    משך זמן התוכנית: 3 שנות לימוד- 6 סמסטרים.
2.    היקף התוכנית: 120 נ"ז. (134 שעות אקדמיות)
3.    האם קיימים פטורים למועמדים מסוימים: אין.
בתואר ראשון חייבים ללמוד שלושה ימים בשבוע. 
מסלול יום ילמדו בימים ראשון שלישי וחמישי
מסלול ערב ילמדו בימים שלישי, חמישי ותגבורים בשישי
>> תואר ראשון B.A. במדעי המחשב

למה מדעי המחשב?
לימודי מדעי המחשב מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בשפות תכנות, פיתוח, אלגוריתם ומתמטיקה  ומאפשרים עבודה בתחום התכנות והייטק בישראל ובעולם. התחום המתפתח ביותר כיום הינו תחום מדע הנתונים big data.  כמויות המידע והנתונים העצומים שקיימים ונוצרים בכל רגע מהווים אתגר ענקי לחברות וארגונים מכל הענפים במשק. היכולות לעבד ולנתח כמויות גדולות של מידע (big data) יתנו למחזיק בהם יתרון תחרותי, זה בדיוק תפקידו של "מדעני הנתונים". על פי הפורום הכלכלי העולמי הגידול הגדול ביותר במשרות בעולם בכלל ובמדעי המחשב בכלל יהיה תחום ה big data. לראייה ניתן לראות את מאות המשרות הפנויות בישראל ואת השכר המפנק שמקבל "מדען הנתונים". כתוצאה מכך המרכז האקדמי למשפט ועסקים פתח תכנית לתואר ראשון במדעי המחשב עם התמחות במדע הנתונים big data  היחידה מסוגה בארץ כדי להקנות לבוגריו את היתרון המובהק להשתלבות בשוק העבודה.

למה מדעי המחשב במרכז האקדמי? 
תכנית הלימודים המוצעת הינה התוכנית היחידה הבנויה על עקרון השילוב שבין העולם התיאורטי (של מדעי המחשב) לבין יכולת היישום. למטרה זו יושקעו משאבים רבים, בין היתר, כל הקורסים במדעי המחשב יועברו בכיתות ממוחשבות עם הקפדה על כך שתרגולים יתקיימו בקבוצות קטנות, וזאת כדי לאפשר הוראה איכותית שמתבססת על היכרות אישית עם הסטודנטים

כחלק מהתוכנית הסטודנטים יזכו לשיתוף פעולה ואף להתמחויות בחברות התוכנה והייטק המובילות במשק. בכך זאת התוכנית היחידה כיום בישראל המציגה ניסיון מעשי בחברות שונות בישראל. 

 חוזקות המרכז האקדמי בתחום מדעי המחשב :
1.    התמחות כבר מהשנה השניה בחברת SAS ( מיה מחשבים )
2.    כיתות קטנות ( בין 7-20 תלמידים , ביחס ל – 100 במוסדות אחרים )
3.    מלגות למצטיינים 

מבנה התכנית*:

בשנה הראשונה לתואר:
בסמסטר א' מונחים יסודות של: תכנות בקורס "מבוא למדעי המחשב"; מתמטיקה בקורסים "מתמטיקה בדידה", "מבוא ללוגיקה מתמטית" ו-"חשבון אינפי 1", "אלגברה לינארית 1"; פילוסופיה של מדע בקורס "היסטוריה ופילוסופיה של חישוב" שמטרתו היא להקנות לסטודנטים תרבות רחבה יותר שמדעי המחשב הם חלק ממנה.
 
בסמסטר ב' ממשיכים להתעמק בסוגיות בתכנות בקורסים "מבני נתונים" ו-"מסדי נתונים SQL", במבנה המחשב בקורס "מערכות ספרתיות" ובמתמטיקה בקורסים "אלגברה לינארית 2", "חשבון אינפי 2" ו-"הסתברות".
 
בשנה השנייה לתואר:
הסטודנטים רוכשים ידע מתמטי אשר רלוונטי למדעי המחשב ומתחילים להתעמק בתחום האלגוריתמים ומבנה המחשב, ולהכיר את תחומי הנדסת תוכנה בקורס "מבוא להנדסת תוכנה" ומדע הנתונים בקורס "מבוא לבינה מלאכותית".

 
בשנה השלישית לתואר:
ללימודיהם ישלימו הסטודנטים את כל קורסי חובה במדעי המחשב, לרבות "מבוא לקריפטוגרפיה" ו-"ראיה ממוחשבת", כמו כן הם ילמדו קורסי חובה ובחירה בתחום ההתמחות (מדע הנתונים) לרבות "למידה חישובית", "נושאים מתקדמים בלמידה חישובית" ו-"עיבוד שפה טבעית". במסגרת הלימודים ישתתפו הסטודנטים בסמינריון למדעי המחשב בו ייחשפו למחקר עדכני בתחום מדעי המחשב, יעבירו הרצאות ובכך יקבלו רושם ראשוני לגבי המשך הלימודים לתארים מתקדמים. לארבעת קורסי בחירה שנלמדים במהלך השנה השלישית תפקיד חשוב ביותר בהרחבת אופקים לקראת התארים המתקדמים. במקביל ללמידה מאומצת בשנה השלישית, הסטודנטים יעבדו על שני מיני-פרויקטים בהנחיית חברי הסגל של המחלקה ובשיתוף פעולה עם בכירים בתעשייה.

*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.

תנאי קבלה:
בגרות – 84
מתמטיקה – 4 יח"ל 85, 5 יח"ל 75. מתחת לציון הזה נכנסים למכינה
מתעניינים בעלי פסיכומטרי מעל 600 וממוצע בגרות נמוך מ – 84 יכולים להתקבל.
 
>> תואר שני במשפטים 

תכנית תואר שני במשפטים ייחודית – מוסמך במשפטים (LL.M.) עם התמחות במשפט מסחרי גלובלי.
מדובר בתחום מרתק, המציע לעוסקים בו אתגר אינטלקטואלי לצד מגוון אפשרויות תעסוקה. בעולם שהפך "לכפר גלובלי", עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבינלאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו"ל. 
מטרת התכנית לאפשר לבוגר תואר ראשון במשפטים להעמיק את הידע המקצועי שלו בתחומי המשפט המסחרי, תוך שימת דגש על הקניית המיומנויות הדרושות לליווי משפטי של פעילות עסקית בינלאומית. 
בוגרי תכנית המוסמך יזכו לייעוץ וליווי שוטפים מצוות ההשמה של המרכז האקדמי כדי לסייע להם באיתור הזדמנויות תעסוקתיות מתאימות. לתלמידים מצטיינים שירצו בכך תוצע גם אפשרות של התמחות קצרה בחו"ל.

המפתחות שלך להצלחה
* עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבין לאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו”ל. 
* הכשרה ייחודית מעמיקה בתחומי המשפט המסחרי הבין-לאומי בקורסים המיועדים לתואר שני בלבד.
*סקרי שכר הנערכים מעת לעת מראים באופן שיטתי כי רמות השכר הגבוהות ביותר לעורכי דין הן של אלו העוסקים בתחומי
המשפט המסחרי בכלל והמשפט המסחרי הבין-לאומי בפרט.
* מגוון קורסי בחירה והתמחויות בחו”ל
>> תואר שני  M.A. בניהול 

תנאי קבלה:
תואר בוגר ממוסד אקדמי ישראלי מוכר להשכלה גבוהה או ממוסד בעל רמה שוות ערך מחו"ל.
א.    ממוצע מינימלי בלימודי תואר ראשון – 80.
ב.    על הסטודנטים הנדרשים ללימודי השלמה לסיים אותם בממוצע 75 לפחות.

משך הלימודים:
1.    משך זמן התוכנית: 4 סמסטרים.
2.    היקף התוכנית: 48 נ"ז
3.    ימי הלימוד הם חמישי ערב ושישי בוקר
4.    בהתמחות בניהול בינלאומי יש שתי נסיעות לימודים לחו"ל (לסין בחודש יולי 2019 ולהודו בחודש פברואר 2020)
5.    קורסי השלמה: סטודנטים שאינם בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים או בכלכלה ידרשו להשלים את הקורסים הבאים:
-    סטטיסטיקה למדעי החברה
-    כלכלה למדעי החברה
-    מבוא להתנהגות ארגונית
>> תואר שני בניהול עם התמחות בניהול מערכות בריאות

עובדי בתי חולים וקופות חולים, אנחנו מזמינים אתכם להתקדם לתואר שני, בואו ללמוד לתואר שני המשלב את כל קורסי הניהול עם התאמה לארגוני שירותי הבריאות,בתכנית ייחודית ועדכנית בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית בישראל.
התואר הינו בשיתוף פעולה בין הר"י למרכז האקדמי בקמפוס נגיש ברמת גן.

תואר המאפשר להתפתח מבחינה ניהולית
מרצים בכירים מהתעשייה – מהארץ ומהעולם
תואר מבוסס על עבודות הנוגעות בצורה ישירה לעבודה שלכם
לימוד בשיטת ה-case studies המקובלת באוניברסיטאות המובילות בארה"ב

תנאי קבלה
תואר ראשון עם ממוצע של 80 ומעלה ( אם מגיעים עם ממוצע של 78-79 עוברים לוועדת קבלה)
>> תואר שני במשפטים ללא משפטנים M.A

אז למה תואר שני במשפטים ללא משפטנים? כי היום הבנה משפטית היא הבנה הכרחית לכל אדם – בכל תחום תעסוקה. ידע במשפטים הוא כוח – והתוכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים מאפשרת לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה או הרוח להעמיק את הידע שברשותם ולקבל את הכוח הזה לידיים שלהם. לא פעם אנחנו נתקלים בחיי היום-יום שלנו במצבים משפטיים – בין אם כמנהלים, כשכירים, כעצמאים או בחיינו הפרטיים כצרכנים, כמעט בכל צעד ובכל היבט בחיינו יש השפעות והשלכות משפטיות.

לכן, לימודי תואר שני במשפטים ללא משפטנים, MA, במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, מאפשר גם למי שאין לו ידע משפטי מקדים ללמוד ולהנות מידע משפטי מגוון ורחב המתאים לאורך החיים המודרני. במסגרת התואר השני במשפטים ללא משפטנים הסטודנטים יתעמקו בתפקידו של המשפט והחוק בחיי החברה והכלכלה בישראל ובעולם. שהרי תחום המשפט והחוק משפיע על כלל תהליכי החיים – חברתיים, פוליטיים, ציבוריים, כלכליים ועסקיים.

למי מתאים תואר שני במשפטים ללא משפטנים?
התואר השני במשפטים ללא משפטנים מתאים למי שרוצה להתקדם בעולם העסקים ובשוק העבודה. במציאות הגלובלית של ימינו שבו כולנו מחפשים להתקדם, ארגונים ובעלי עסקים נזקקים לידע משפטי שיסייע להם לשפר את יכולותיהם בתפקידם הנוכחי ואף להקים את התשתית לתפקיד הבא.

מה לומדים בתוכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים?
תכנית הלימודים לתואר שני במשפטים ללא משפטנים מיועדת כאמור לבוגרים תואר ראשון מכל התחומים ונבנתה במטרה להעצים את הידע המשפטי של הסטודנטים בכל הקשור לתפקידו של המשפט בחברה והכלכלה בישראל ובעולם כולו ובהשפעתו הרבה על תהליכים חברתיים\פוליטיים, ציבוריים ועסקיים.

תכנית הלימודים לתואר שני במשפטים ללא משפטנים מכשירה את הסטודנטים לתפקידים שאינם משפטיים בהכרח אך יש בהם ממשק משמעותי עם תחום זה.

בהתאם לכך, לוח הזמנים של התכנית נבנה מתוך הבנה שהסטודנטים בתכנית הם אנשים עובדים, לכן הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים ובימי שישי.

אילו מסלולי לימודי קיימים בתואר שני במשפטים ללא משפטנים?
תכנית הלימודים לתואר שני במשפטים ללא משפטנים כוללת שלושה מסלולי התמחות:

משפט מסחרי עסקי- מסלול המתאים לבוגרי כלכלה, מנהל עסקים, וחשבונאות.
משפט וחברה- מסלול המתאים לבוגרי מדעי החברה והרוח.
משפט פלילי וקרימינולוגיה- תכנית בלעדית וייחודית למרכז האקדמי למשפט ולעסקים, המתאימה לבוגרי מדעי החברה והרוח.
 
מה עושים עם תואר שני במשפטים ללא משפטנים?
בתום הלימודים, בוגרי התכנית במשפטים ללא משפטנים ירכשו ידע קריטי לפעילות של ארגון במאה ה-21 ובכך ייצרו לעצמם יתרון משמעותי מול עמיתיהם לעבודה. מעבר לכך, בוגרים שירצו לעסוק בעריכת דין יוכלו לעשות זאת על ידי השלמה במתכונת מקוצרת לתואר ראשון מלא במשפטים.

סטודנטים לתואר ראשון יוכלו להשתלב בלימודי התואר השני כבר במהלך לימודיהם. לבחירתם:

מסלול מואץ:
תלמידי שנה ג', אשר ממוצע ציוני לימודיהם בתואר הראשון עד כה הוא מעל 80, יוכלו להתקבל כסטודנטים מן המניין לתואר השני במסלול המואץ.

מסלול צבירה:
תלמידי שנה ב', ג', וד', יוכלו לצבור נקודות זכות לקראת התואר השני במהלך לימודיהם לתואר ראשון. הם יוכלו להתקבל כסטודנטים מן המניין לתואר שני בתנאי שממוצע ציוניהם לתואר הראשון יעמוד בסופו של דבר על 80 (בכפוף למכסת חריגים).

יתרונות הלימודים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים: 
הסגל האקדמי – מרצים מהשורה הראשונה ביניהם משפטנים ואנשי מנהל עסקים בעלי מוניטין בינלאומי אשר רכשו את הכשרתם בדוקטורטים ובפוסט-דוקטורטים באוניברסיטאות הטובות בעולם. המרצים בפקולטה למשפטים של המרכז האקדמי הם מהמובילים בעולם ומרצים בין היתר באוניברסיטאות NYU, בראון, שיקגו, ועוד.

יחס אישי – הסטודנטים במרכז האקדמי זוכים ליחס חם ואישי וכן לליווי מכל הסגל במהלך הלימודים.

חדשנות – המרכז האקדמי עוקב ומתעדכן בהתפתחויות בעולם במאה ה-21 ומציע לסטודנטים קורסים בתחומים רלוונטים לעולם של היום.

*מלגות מיוחדות לעובדי מדינה, רשויות מקומיות, אנשי קבע ורופאים. מלגות מיוחדות למצטיינים.

משך הלימודים לתואר – 56 נ"ז על פני ארבעה סמסטרים רצופים, יומיים בשבוע: חמישי החל מ-16:00 ושישי בבוקר. 15 חודשים בלבד.

תנאי קבלה – בוגרי תואר ראשון במדעי החברה, מדעי הרוח, כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות (כל אחד למסלול ייעודי שלו); ובלבד שממוצע ציוניהם בתואר הראשון אינו נופל מ-80.

הערה: בוגר התכנית לא יוכל להתמחות או לעסוק בעריכת דין.

*הענקת התואר מותנה באישור המועצה להשכלה גבוהה.