SCE - המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
מסלולי לימוד: לימודי הנדסה במגוון תחומים
מיקום בארץ: אשדוד ובאר שבע
SCE - המכללה האקדמית להנדסה, מטפחת את הדור הבא בתחום ההנדסה והטכנולוגיה. במכללה להנדסה הגדולה בישראל אנו מכשירים אנשי מקצוע יצירתיים, שיענו על הביקוש הגואה לכוח אדם טכנולוגי בעל ראייה יזמית ורמה אקדמית מדעית גבוהה. מתוך מחויבות גדולה לבוגרים שלנו, כמו גם לצרכיה הדחופים של מדינת ישראל, פיתחנו מסלולים המותאמים לדרישות המשק והפכנו את המכללה לגורם מרכזי בקשרים עם התעשייה. על ההצלחה מעיד שיעור הבוגרים הגבוה - יותר מ 90% שכבר השתלבו במקומות עבודה הראויים למקצועם ולהשכלתם.
 SCE – המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

אודות
המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא המכללה להנדסה הגדולה ביותר בישראל עם יותר מ-5,500 סטודנטים. המכללה מקדמת מצוינות במחקר ובהוראה תוך שיתוף פעולה עם התעשייה והקהילה המדעית הבינלאומית. המכללה מפעילה שני קמפוסים, בבאר שבע ובאשדוד, ומעניקה תואר ראשון ושני ברב תחומי ההנדסה. 

תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה הנדסת תוכנה, הנדסה כימית והנדסת בניין.
הבוגרים זכאים לרישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

תכנית לתואר שני M.Sc. מופעלת במחלקה להנדסת תוכנה, במחלקה להנדסת תעשייה וניהול, במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ובמחלקה להנדסה כימית - הנדסה ירוקה עם תזה.

מהנדסים לעולם טוב יותר
כמוסד אקדמי, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מחויבת לתפקידה בעיצוב פני העתיד והחברה, ועל כן המטרה שניצבת בפניה, מעבר ללימודים ברמה אקדמית גבוהה ביותר, היא שכל אחד מבוגריה יהיה מהנדס לעולם טוב יותר. זאת בזכות הסטודנטים והבוגרים, שיוצרים שינוי חברתי, משנים ומשפרים את איכות החיים באמצעות פיתוחים הנדסיים-טכנולוגיים. 
המכללה רואה בכך שליחות ומפעילה תכניות ייחודיות, המעודדות את הסטודנטים לרתום
את ההנדסה לשיפור אורח חיים וקידום תהליכים לשינוי חברתי.

פיתוח ראשון מסוגו בעולם! פארק משחקים נגיש
סטודנטיות מהמכללה המציאו מגלשה נגישה ראשונה מסוגה בעולם
 

הכירו את סביבת PROJECT ORIENTED
בסביבת Project Oriented הסטודנטים מתמודדים כבר מהסמסטר הראשון עם בעיות ומשימות אמתיות בעולם ההנדסה, ומתנסים בעבודת המהנדס הלכה למעשה.
דרגת הקושי בין הפרויקטים עולה עם השנים, והם נבנים בשיתוף פעולה מלא עם תעשיינים ועם בעלי תפקידים בתעשייה. הפרויקטים כוללים לימוד עצמי ועבודה בצוותיםהמדמים עבודה בעולם האמיתי, תוך שיתוף פעולה עם גורמים מהתעשייה.
 
אנרגיה סביבה וערים חכמות –
 


האקתון הנדסה מצילת חיים בדרכים בשיתוף חברת מוביליי -

 


סביבת לימודים איכותית
המעבדות החדישות וכיתות הלימוד המשוכללות מצוידות בציוד אור-קולי מתקדם, ומאפשרות סביבת לימודים נוחה ואיכותית.
 
מבוקשים בשוק העבודה
תכניות הלימודים במחלקות השונות משלבות ידע תיאורטי וקשר הדוק עם חברות מובילות במשק. ההתנסות המעשית בשטח כבר במהלך הלימודים מעניקה לבוגרי המכללה יתרונות רבים בשוק העבודה - היכרות מוקדמת עם אופי העבודה ועם דרישות המשק, ואפשרות ליצור קשרים אישיים ועסקיים עם מעסיקים פוטנציאליים ועם אנשי מפתח בארץ ובעולם.
למעלה מ- 90% מהבוגרים מועסקים בתעשייה בתחומם.
 
בוגרים בתעשייה מספרים על הלימודים
 

אגודת הסטודנטים
אגודת הסטודנטים מקיימת במהלך שנת הלימודים מגוון שירותים ופעילויות. האגודה פועלת למען רווחת הסטודנטים, דואגת לשמור על האינטרסים האקדמיים, החברתיים והכלכליים שלהם ותומכת ביוזמות סטודנטיאליות שונות.
 

המרכז לפיתוח קריירה
המרכז לפיתוח קריירה מסייע לסטודנטים ולבוגרי המכללה להשתלב בשוק העבודה, תוך ניצול הקשרים הייחודיים של המכללה עם מעסיקים שונים. במהלך שנת הלימודים האקדמית המרכז מקיים מפגשי תעסוקה ומציע ייעוץ בכתיבת קורות חיים, הכנה לקראת ראיונות עבודה, סדנאות הכשרה לפיתוח קריירה ועוד.
 

דיקנאט הסטודנטים
דיקנאט הסטודנטים מספק מגוון רחב של שירותים, שנועדו לתת מענה לבעיות אישיות, כלכליות וחברתיות. השירותים כוללים מלגות והלוואות, מעורבות חברתית, סיוע בעת שירות מילואים, שירותים לעולים ולאוכלוסיות מיוחדות, ייעוץ פסיכולוגי, ייעוץ לימודי ועוד.
 
המרכז ללימודים קדם-אקדמיים
המרכז ללימודים קדם-אקדמיים מיועד למתעתדים ללמוד במכללה, שאין ברשותם תעודת בגרות או שציוני תעודת הבגרות שברשותם אינם מספיקים, וכן לכל מי שרוצה לשפר את סיכויי הקבלה שלו ללימודי ההנדסה במכללה.
מטרות המכינה: להכשיר מועמדים ללימודים אקדמיים על ידי פיתוח כושר חשיבה, הקניית שיטות למידה, ביסוס והרחבה של הידע; להגביר את סיכויי הקבלה של תלמידי המכינה ללימודים במכללה, על סמך הישגיהם בלימודים.

המרכז ללימודים קדם-אקדמיים מציע מספר מסלולי לימוד

מכינה קדם-אקדמית שנתית: מסלול זה מיועד למועמדים בעלי זכאות לבגרות או בגרות חלקית; בעלי 3 יח"ל מתמטיקה, עם ציון 80 לפחות - עד 4 יח"ל בציון 64; ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 500 לפחות. הלימודים נמשכים 9 חודשים, ובסופם מקבלים הבוגרים תעודה שמהווה תחליף לתעודת הבגרות בתחומי מדעי הטבע וההנדסה.
 
מכינה סמסטריאלית: מסלול זה מיועד לבעלי זכאות לבגרות שלמדו מתמטיקה בהיקף של 4 יח"ל וקיבלו ציון 65 עד 84, וכן ציון של 500 ומעלה בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית. הלימודים במסלול זה נמשכים כ-4.5 חודשים.
 
מכינת ריענון: מיועדת לבעלי זכאות לבגרות עם 4 יח"ל מתמטיקה בציון 85 לפחות או 5 יח"ל ציון 55 לפחות, וכן ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 560 ומעלה. משך הלימודים - 3.5 חודשים.
 
הכנה למכינה: 12 שנות לימוד או בעלי 3 יח"ל מתמטיקה עם ציון נמוך מ-80   - לימודים של 3.5 חודשים, סיום ההכנה למכינה בהצלחה מאפשר קבלה למכינה הייעודית השנתית.

 
EIC - המרכז ליזמות ולחדשנות
המרכז הוקם במטרה לעודד יזמות בקרב סטודנטים ואנשי סגל, להוביל הקמה של מיזמים טכנולוגיים ולחזק את הקשר בין האקדמיה לתעשייה. המרכז מספק שירותי ייעוץ וסיוע ביישום של רעיונות טכנולוגיים ומכשיר סטודנטים כמהנדסים בעלי יוזמה, חזון וחדשנות.

המהפכה הטכנולוגית בעולם הבריאות: אתגר המהנדסים -
https://www.sce.ac.il/students/general-info/blog/the-challenge-of-engineers
 
>> המחלקה להנדסת בניין

מסלול הלימודים במחלקה להנדסת בניין נועד להכשיר מהנדסי בניין בעלי ידע תיאורטי ויישומי בתחומי התכנון, הניהול והביצוע של עבודות בנייה. תכנית הלימודים עונה על הדרישה במשק למהנדסי בניין מקצועיים ויצירתיים המוכשרים לעסוק בתכנון, בביצוע ובניהול של פרויקטים במגוון רחב מאוד של תחומים: כבישים, גשרים, מסילות ברזל, מנהרות, שדות תעופה, מבנים לשימושים שונים, גורדי שחקים, אספקת מים, טיפול בשפכים ועוד. בכל תחומי הלימוד הדגש הוא על הכרת מערכות המחשוב העדכניות המשמשות את המהנדס בכל תחומי העיסוק.

המחלקה ללימודי הנדסת בניין משלבת בתכני ההוראה שלה קורסים בסביבת Project Oriented, שבמסגרתה הסטודנטים לומדים תוך כדי התנסות מעשית במגוון משימות: התנסות בתכנון אדריכלי של בית מגורים, התנסות בפרויקט הנדסי מצומצם בתחום הבטון או הפלדה אשר מכין אותם לפרויקט הגמר בתום הלימודים, קיום תחרויות בין סטודנטים לתכנון וייצור מודלים של תקרות וגשרים הצריכים לשאת עומסים פי מאות ממשקלם העצמי, בניית מודלים למבנים מרחביים מורכבים ובדיקתם לעומסי לחיצה באמצעות ציוד מעבדה מתקדם, ועוד.
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: הנדסת מבנים, הנדסת מבנים לרעידות אדמה
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: הנדסת מבנים; מנהור ובנייה תת-קרקעית. הנדסת תחבורה | הנדסה ימית
  
>> המחלקה להנדסה כימית

בתעשייה הכימית, המהווה את אחד מן העוגנים הכלכליים של מדינת ישראל, הביקוש למהנדסי כימיה מוכשרים גדל בהתמדה ומאפשר בחירה בין מגוון רחב של תחומים ותעשיות: מתעשיות החקלאות והתרופות ועד פיתוח ויישום של טכנולוגיות ירוקות, ננוטכנולוגיה ועוד.

תכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסה כימית מכשירה בוגרים לעמוד במשימות מגוונות, כגון תכנון ופיתוח תהליכים חדשים, תכנון מוצרים חדשים, אופטימיזציה של מוצרים קיימים, ניהול של תהליכי ייצור, ביצוע של אנליזה כלכלית, הטמעה של עקרונות הבטיחות ואיכות הסביבה, מעורבות במחקר ועוד.

 
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: טכנולוגיית מים; ביוטכנולוגיה; תעשייה תהליכית.

תת התמחות בננוטכנולוגיה - https://www.sce.ac.il/news/nanotech

 
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: אנרגיה, ביוטק, תעשייה תהליכית

הנדסה ירוקה היא תכנית חדשנית וייחודית בארץ. ההכשרה בתחום ההנדסה הירוקה מיועדת למהנדסים מתחומים מגוונים, המתכננים מערכות, עוסקים בהיבטים הטכנולוגים והתפעוליים של מערכות ותהליכים ומקבלים החלטות שיש להן השפעה על הסביבה, החברה והכלכלה, ועל הדורות הבאים.

תא קמפוס ירוק במכללה מקים גינה אקולוגית – קהילתית

 


תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה*
מטרת התכנית היא לחשוף את הסטודנטים לחשיבות של שקלול ההשפעות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות על תכנון, עיצוב, תפעול וניהול של מערכות ותהליכים, ולתת להם כלים טכנולוגיים המאפשרים להיטיב עם הסביבה האנושית והטבעית.
לימודי תואר שני עם תזה שמים דגש על חקר, ניתוח מעמיק, ביצוע אינטגרציה ויצירת מומחיות בנושא מסוים. לימודים אלה גם מספקים לבוגרי התוכנית כלים שיאפשרו להם להתמודד עם המורכבות והרב-תחומיות של ההנדסה הירוקה.
הלימודים בתוכנית פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון בהנדסה וכן בפני בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע. לכל סטודנט תותאם תכנית לימודים לפי הרקע שלו בלימודי התואר הראשון, והוא יידרש לקורסי השלמה בהתאם.
*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג
 
>> המחלקה להנדסת מכונות

הנדסת מכונות מהווה תשתית לכל תעשייה מודרנית בארץ ובעולם. הלימודים משלבים מדעים בסיסיים ויישומים הנדסיים. התחום משיק לתחומים רבים – בהם מכטרוניקה, מחשבים, תעשייה ואנרגיה, תהליכי מחקר, תכנון ופיתוח, ייצור ותחזוקה של מגוון מערכות ועוד, ומהווה את התשתית לכל תעשייה מודרנית ומפותחת.

רובוטים מנגנים, דאון חשמלי, כלב רובוט ורכב עירוני חדשני הם כמה מן הפרויקטים שהוצגו בכנס הפרויקטים האחרון של המחלקה. בכנס השנתי מציגים הסטודנטים פרויקטים שנועדו לשלב בין הידע והכלים שרכשו במהלך לימודיהם לבין דרישות וצרכים המגיעים מחברות מובילות בעולם התעשייה.

תכנית לימודי הנדסת מכונות הייחודית הוקמה על מנת לתת מענה לצורך הגובר וההולך של התעשייה הישראלית בקליטת מהנדסי מכונות בעלי ידע בין-תחומי משולב במספר תחומים, כגון מכטרוניקה, עיצוב תעשייתי, הנדסת אנוש, מערכות אנרגיה ועוד.

סטודנטים ישולבו במהלך לימודי הנדסת מכונות במעבדות תכן ועיצוב מהמתקדמות ביותר בארץ. במסגרת עבודתם במעבדות יבצעו הסטודנטים פרויקטים ייחודיים, בשת"פ עם התעשייה ומוסדות אקדמיים מחו"ל, שמהווים חלק מדרישות הקורסים שיועברו במתכונת Project Oriented.


 
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: רובוטיקה ומערכות אוטונומיות; תיכון ועיצוב המוצר; מערכות אנרגיה.

תת התמחות בננוטכנולוגיה - https://www.sce.ac.il/news/nanotech
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: רובוטיקה ומערכות אוטונומיות; תיכון ועיצוב המוצר; גז טבעי.

 מסלול גז טבעי

המסלול נועד להכשיר בוגרים בעלי ידע תיאורטי ויישומי בתחום הובלה ואחסון הגז הטבעי, שיתנו מענה לצורך ההולך וגובר במהנדסים שיוכלו להשתלב בתעשייה שהולכת ומתפתחת בעקבות גלויי הגז הטבעי במאגרי תמר ולווייתן.

המכללה יסדה את המסלול על מנת להכשיר מהנדסים שיובילו את השינויים בתשתיות האנרגטיות של מדינת ישראל עם המעבר להפקת חשמל מגז טבעי וגזיפיקציה במפעלים רבים.

קורסי המסלול מתמקדים בתוספת ידע בנושאי מכניקת הזורמים והמדעים התרמיים בשילוב קורסים ייעודיים הניתנים על ידי בכירים מהתעשייה. כמו כן, הסטודנטים לומדים תוכנות ייעודיות לתכנון מערכות הובלת גז טבעי ומתנסים במעבדות הוראה במתקנים תעשייתיים.


מסלול רובוטיקה ומערכות אוטונומיות


התמחות במסלול רובוטיקה ומערכות אוטונומיות מקנה לבוגריה ידע רחב בנושאי: דינמיקה של מערכות, תכנות, חשמל, אלקטרוניקה, בקרה, קינמטיקה ודינמיקה של רובוטים, חיישנים, מצלמות, מפעילים ועוד. שילוב כל הנושאים הללו מיועד לשם כתיבת תוכנה שמהווה את "המוח" של המערכת האוטונומית.

הלימודים ילוו בכלי תוכנה וסימולציות לצורך תכנון ובדיקת האלגוריתמים שישלטו במערכות האוטונומיות.

לקראת סיום התואר, יינתנו קורסים מתקדמים, מונחי פרויקטים (Project-Oriented), במטרה להתנסות עם פיתוח, תכנון ויישום מערכות אוטונומיות בסביבה מציאותית.מסלול תיכון ועיצוב המוצר


המסלול מותאם לצרכים החדשים של התעשייה הישראלית, המבקשת לגייס אל שורותיה מהנדסי מכונות שיוכלו לתכנן ולפתח מוצרים חדשניים על פי דרישות התעשייה ולהתאים אותם לצורכי המשתמש.

בוגרי המסלול יהיו בעלי ידע רחב בהנדסת מכונות, טכנולוגיות מתקדמות, הנדסת אנוש, עיצוב תעשייתי, ניהול ושיווק ובשילוב כל התחומים. ידע זה יקנה להם שפה משותפת הן עם מהנדסי המכונות והן עם המעצבים התעשייתים שיהיו שותפים לצוות המתכנן.

ייחודיות נוספת של תוכנית הלימודים המוצעת היא בדרך הכשרת הסטודנטים במהלך לימודיהם; הסטודנטים ישולבו בסדנאות לעיצוב ובמעבדות תכן שיפתחו את החשיבה והיצירתיות ויקנו להם את יכולת התיכון והפיתוח הנדרשים ממהנדסים בצוותי פיתוח, העוסקים בתחומים המשולבים.כנס פרויקטים של המחלקה להנדסת מכונות

 
>> המחלקה להנדסת תוכנה

מביוטכנולוגיה ורפואה ועד רשתות ומחשבים, תקשורת אלחוטית, טלקומוניקציה וביטחון – מהנדסי תוכנה נדרשים כמעט בכל תחומי הפעילות של החיים המודרניים. בתעשיית התוכנה חל בשנים האחרונות גידול חסר תקדים, מורכבות המערכת גדלה, הדרישות משתנות במהירות מסחררת והשוק הפך להיות מתוחכם ותחרותי.

תכנית הלימודים משלבת תחומי לימוד ממדעי המחשב, ההנדסה ועולם התעשייה. היא מכשירה מהנדסי תוכנה בעלי יכולת אנליטית וידע מעמיק באלגוריתמים ובניתוח מערכות ואמינות, בהתאם לסטנדרטים התעשייתיים הגבוהים בתחום.
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: סייבר; Data science
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: מערכות תקשורת ואבטחת מידע

כנס פרויקטים הנדסת תוכנה

 


האקתון במחלקה
 


תואר שני בהנדסת תוכנה
המחלקה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני המקנה ידע מדעי ומחקרי מתקדם וכלים לפתרון בעיות הנדסיות. התכנית המקיפה משלבת פיתוח של תהליכים הנדסיים וטכנולוגיים ויישומם במגוון ארגונים, הרואים בפיתוח ובשימוש בתוכנה כלי אסטרטגי ראשון במעלה. תכנית הלימודים תרחיב בנושאים כמו תהליכי פיתוח תוכנה, מערכות מידע ותקשורת, ארכיטקטורת מחשבים, מערכות הפעלה, פרדיגמות תכנות ומתודולוגיות למחזור חיי תוכנה.
 
>> המחלקה להנדסת תעשייה וניהול

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום רחב המאגד נושאי הנדסה, כלכלה, מידע, ארגון וניהול. התחום מיישם עקרונות ושיטות מדעיות/הנדסיות של תכנון, תיכון, הפעלת ופתרון בעיות במערכות משולבות המורכבות מציוד, מחומרים ומאנשים.

המחלקה מעניקה לבוגריה טווח רחב של כלים הנדרשים לשם קבלת החלטות ניהוליות ומציאת פתרונות הנדסיים למצבים חדשים: ניהול ותפעול של מערכות, ניתוח תהליכים, תכנון ושילוב מערכות מידע במערכת הארגונית, ניתוח אנליטי ואופטימיזציה של מערכות מורכבות, תכנון וקבלת החלטות בתנאי אי-ודאות, חקר שיטות עבודה, ניתוחים כלכליים, שיווק, ניהול, אבטחת איכות ועוד.
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: מערכות מידע; ניהול פרויקטים הנדסיים; מערכות תעשייה.
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: מערכות מידע; ניהול פרויקטים הנדסיים.
 
תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול
המחלקה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני המכשירה מהנדסים לקראת תפקידי ניהול בכירים. מטרת הלימודים היא להקנות למהנדסים ידע נרחב ועדכני בתחום התעשייה והניהול. בתכנית הלימודים מגוון שיטות הנדסיות חדשניות, טכנולוגיות מתקדמות, שיטות ניהול, כלים ומיומנויות שיסייעו בקידום לתפקידי מפתח בעולם העסקים, בתעשייה, במחקר או באקדמיה.
 
>>המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

תכנית הלימודים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכוונת להכשיר מהנדסים איכותיים ומובילים, שיוכלו להתמקצע בתחומים שונים: כמפתחי מעגלים אלקטרוניים, בקרה ותקשורת, כמהנדסי חשמל במפעלים, בתחנות כוח, במערכות בקרה ואוטומציה תעשייתיות ועוד.
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: טכנולוגיות תקשורת; חשמל ומערכות הספק.

תת התמחות בננוטכנולוגיה - https://www.sce.ac.il/news/nanotech
 
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: מערכות RF, אלקטראופטיקה, תקשורת, לוויינים וחלל, מערכות הספק.

משק האנרגיה המתפתח של ישראל מייצר ביקושים לבעלי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, המתמחים בנושאים הנוגעים לייצור, להובלה ולשימוש באנרגיה. פתיחת התואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות במערכות הספק ואנרגיה, באה לענות על ביקושים אלו כמו גם לאפשר לבוגרים להתמחות ולהתמקצע בנושאי אלקטרוניקת הספק, מקורות אנרגיה ורשת חכמה. מטרת התכנית היא להכשיר את שכבת המהנדסים הבכירה הבאה, שיכולים להוביל הן ברמה המחקרית והן ברמה היישומית. לשם כך, הלימודים מתקיימים בסביבת Project Oriented, המשלבת התנסות ברמה גבוהה לצד לימודים תיאורטיים.
 
קישור לכנס פרויקטים של המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה
 

 
תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
 
הלימודים לתואר שני בתכנית המוצעת בתחום מערכות הספק יאפשרו לסטודנטים לרכוש את הידע הנחוץ, לשם קליטה מוצלחת במשק החשמל המתפתח. במהלך הלימודים יבצעו הסטודנטים עבודות מחקר בתחום ייצור, הובלה ושימוש באנרגיה, תוך שמירה על נצילות גבוהה, אשר יתרמו להרחבת אופקיהם ויאפשרו להם להשתלב בתחום הפיתוח המדעי בענף. בוגרי התכנית מיועדים להוביל את המחקרים ואת הפיתוחים העתידיים של משק האנרגיה בארץ.
תכנית הלימודים לתואר שני ללא תזה, מיועדת לבוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ולבוגרי תארים במדעי הטבע.
 


>>בית הספר ללימודי מוסמכים

בבית הספר ללימודי מוסמכים מרכז את כל הפעילות הקשורה ללימודי התואר השני במכללה. תכנית לתואר שני (M.Sc.) מופעלת במחלקות:
 • הנדסת תוכנה
 • הנדסת תעשייה וניהול
 • הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
 • הנדסה כימית - תואר בהנדסה ירוקה עם תזה*
 
*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג
 

תואר שני בהנדסת תוכנה
המחלקה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני המקנה ידע מדעי ומחקרי מתקדם וכלים לפתרון בעיות הנדסיות. התכנית המקיפה משלבת פיתוח של תהליכים הנדסיים וטכנולוגיים ויישומם במגוון ארגונים, הרואים בפיתוח ובשימוש בתוכנה כלי אסטרטגי ראשון במעלה. תכנית הלימודים תרחיב בנושאים כמו תהליכי פיתוח תוכנה, מערכות מידע ותקשורת, ארכיטקטורת מחשבים, מערכות הפעלה, פרדיגמות תכנות ומתודולוגיות למחזור חיי תוכנה.
 
תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול
המחלקה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני המכשירה מהנדסים לקראת תפקידי ניהול בכירים. מטרת הלימודים היא להקנות למהנדסים ידע נרחב ועדכני בתחום התעשייה והניהול. בתכנית הלימודים מגוון שיטות הנדסיות חדשניות, טכנולוגיות מתקדמות, שיטות ניהול, כלים ומיומנויות שיסייעו בקידום לתפקידי מפתח בעולם העסקים, בתעשייה, במחקר או באקדמיה.
 
תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
הלימודים לתואר שני בתכנית המוצעת בתחום מערכות הספק יאפשרו לסטודנטים לרכוש את הידע הנחוץ, לשם קליטה מוצלחת במשק החשמל המתפתח. במהלך הלימודים יבצעו הסטודנטים עבודות מחקר בתחום ייצור, הובלה ושימוש באנרגיה, תוך שמירה על נצילות גבוהה, אשר יתרמו להרחבת אופקיהם ויאפשרו להם להשתלב בתחום הפיתוח המדעי בענף. בוגרי התכנית מיועדים להוביל את המחקרים ואת הפיתוחים העתידיים של משק האנרגיה בארץ.
תכנית הלימודים לתואר שני ללא תזה, מיועדת לבוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ולבוגרי תארים במדעי הטבע.
 
תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה*
מטרת התכנית היא לחשוף את הסטודנטים לחשיבות של שקלול ההשפעות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות על תכנון, עיצוב, תפעול וניהול של מערכות ותהליכים, ולתת להם כלים טכנולוגיים המאפשרים להיטיב עם הסביבה האנושית והטבעית.
לימודי תואר שני עם תזה שמים דגש על חקר, ניתוח מעמיק, ביצוע אינטגרציה ויצירת מומחיות בנושא מסוים. לימודים אלה גם מספקים לבוגרי התוכנית כלים שיאפשרו להם להתמודד עם המורכבות והרב-תחומיות של ההנדסה הירוקה.
הלימודים בתוכנית פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון בהנדסה וכן בפני בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע. לכל סטודנט תותאם תכנית לימודים לפי הרקע שלו בלימודי התואר הראשון, והוא יידרש לקורסי השלמה בהתאם.